Mia Teknoloji'nin AR-GE Projesi Kabul Edildi

Mia Teknoloji, 8.220.000 TL'lik Tripy-Tech projesi hakkında KAP'a açıklama yaptı.

Mia Teknoloji'nin AR-GE Projesi Kabul Edildi

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), tesis güvenliği ve yönetimi alanında akıllı bir yazılım projesi geliştirdiğini açıkladı.

Şirket, bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin AR-GE Birimi tarafından hazırlanan projenin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını duyurdu.

Proje, 8,2 milyon TL bütçeyle yürütülecek ve tesis yönetimini ve güvenliğini dönüştürmeyi amaçlayacak. Proje kapsamında geliştirilecek olan modüller, farklı sektörlerdeki kurum ve işletmelerin teknik dilleri, yazılımları ve bilimsel yaklaşımları bir araya getirecek.

MIATK, AR-GE projelerine devam edeceğini ve artıracağını da Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladığı metinde belirtti.

Mia Teknoloji'nin KAP'a yapmış olduğu açıklamanın detayları şöyle:

"İnsan , araç ve varlık yönetimi ile ilgili çok çeşitli fonksiyonları kapsayan, tesis güvenliğini ve gözetimini sağlamak amacıyla şirketimizin bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin AR-GE Birimi tarafından geliştirilen Modern Akıllı Tesis Güvenliği ve Yönetimine Yönelik Modül Yazılımı (Tripy-Tech) projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığı bildirilmiştir.

Proje bütçesi 8.220.000 TL olup, proje kapsamında geliştirilecek olan modüller ile kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin, özel işletmelerin, üniversitelerin, bankaların, hastanelerin ve mobilite operatörlerinin çok çeşitli teknik dilleri, yazılımları ve bilimsel yaklaşımları bir araya getirerek tesis yönetimini ve güvenliğinin dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

AR-GE projelerimizin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Sunarız."

MIATK Hisse Fiyatı Güncel

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) hisseleri, Borsa İstanbul’da #MIATK koduyla işlem görüyor. Şirketin hisseleri, 30 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 16.35 itibariyle yüzde 8,26 artışla 813,50 TL’ye yükseldi.

Şirketin hisseleri, tarihinde en yüksek 826,45 TL’yi gördü ve yıl içinde ise en düşük 62,45 TL’ye kadar geriledi. Son bir ayda ise herhangi bir değişim olmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.