Mevzuat Değişecek, Borsadaki Yabancı Yatırımcı Payı Artacak

Boğaziçi Zirvesi'nde açıklamalarda bulunan SPK Başkanı Gönül, borsadaki yabancı yatırımcı payının artması için mevzuat ile ilgili çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Mevzuat Değişecek, Borsadaki Yabancı Yatırımcı Payı Artacak

Boğaziçi Zirvesi’nde “Sermaye Piyasalarında Finansman Kaynakları ve Reel Sektör” konulu bir oturuma katılan SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, sermaye piyasalarının Türkiye’de son yıllarda önemli bir gelişme gösterdiğini söyledi.

Gönül, Türkiye’ye yabancı yatırımcı çekmek için şirketlerin ortaklık kültürüne ve davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Yabancı Yatırımcıların Payı Artacak

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Boğaziçi Zirvesi’nde yabancı yatırımcıların Türkiye’ye gelmesi için yatırım ortamının iyileştirilmesi ve mevzuatın sadeleştirilmesi gerektiğini söyledi. Gönül, yabancı yatırımcıların yatırım yapacakları yerde kuralların net olmasını istediklerini belirtti.

Yabancı yatırımcı payının daha önce yüksek olduğunu ancak küresel konjonktürün etkisiyle düştüğünü vurgulayan SPK Başkanı Gönül, ancak Türkiye’nin yatırım yapılabilir bir ülke olduğunun fark edildiğini ifade etti.

Gönül, kısa sürede yabancı yatırımcı payının artacağını ve mevzuatı daha anlaşılır hale getirmek için çalıştıklarını vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.