Metal Şirketi Yeni Projeye Hazırlanıyor

Çuhadaroğlu Metal, yeni proje kapsamında gelişen iş ilişkilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

Metal Şirketi Yeni Projeye Hazırlanıyor

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN), KAP'a yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı bulunan şirketin yeni projesi kapsamında oluşan sözleşmeyi bildirdi.

Çuhadaroğlu Metal, bağlı ortaklığı Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Suudi Arabistan’da bir proje için 2.700.000 Euro tutarında sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı.

Şirket, 3 Kasım tarihinde KAP’ta yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığının Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da inşa edilen PIF Tower projesi kapsamında Saudi Arabian Baytur Construction Co. ile “Dahili Bölme İşleri Sözleşmesi” imzaladığını duyurdu.

Sözleşme, mühendislik, üretim ve tedarik taahhütlerini kapsamakta olup, sözleşme bedeli 2,7 milyon Euro (bugünkü kur ile yaklaşık 81,5 milyon TL) olarak belirlendi.

CUSAN, sözleşmenin bağlı ortaklığının faaliyet sonuçlarına olumlu katkı sağlayacağını ifade etti.

Şirket, sözleşmenin İngilizce çevirisinin de ekte yer aldığını ve metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metninin esas kabul edileceğini belirtti.

CUSAN Faaliyeti Nedir?

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN), 1954 yılında kurulan ve inşaat sektörü için alüminyum profiller, yüzey işleme ve alüminyum yapı elemanlarının taahhüt ve üretimi ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir.

Şirket, kendi tasarım ve Ar-Ge gruplarının ürettiği en gelişmiş teknolojilerle, dünya standartlarında ürünler ve sistemler sunmaktadır.

Şirketin bağlı ortaklığı olan Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş., ulusal ve uluslararası pek çok prestijli projeye imza atmıştır. Şirket, Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.