Market Zincirinden Yüzde 3193 Bedelsiz Potansiyeli

Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 3193,7 olan Migros Ticaret A.Ş., 3 Ağustos’ta haftanın dördüncü iş gününde nasıl bir performans gösteriyor? İşte MGROS hissesi hakkında detaylar.

Market Zincirinden Yüzde 3193 Bedelsiz Potansiyeli

Türkiye’nin gıda ve tüketim malları alanında hizmet veren Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), ödenmiş sermayesini öz kaynakları ile karşılaştırıldığında, yüzde 3193,7 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağı açıklandı. Migros’un hisse senetleri 3 Ağustos Perşembe günü hangi seviyelerde işlem gördü? MGROS’un borsadaki durumu hakkında detaylı bilgiler verildi.

Migros’un Bedelsiz Potansiyeli ve Hisse Durumu

Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), özkaynakları 5,963 milyar TL, ödenmiş sermayesi ise 181 milyon TL olan bir gıda ve tüketim malları şirketidir. Özkaynakları, ödenmiş sermayesinin yaklaşık 33 katıdır. Bu da şirketin yüzde 3193,7 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapabileceği anlamına gelir. Eğer böyle bir bedelsiz artırım gerçekleşirse, 1000 lot MGROS hissesi olan bir yatırımcının elindeki lot sayısı 32930 lota yükselebilir.

MGROS'un Finansal Durumu

Gıda ve tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), 2023 yılının ilk altı ayında büyük bir karlılık gösterdi. Şirket, 2023 yılının ilk üç ayında 560 milyon TL net kar elde etti. Şirketin net karı, 2023 yılının ikinci üç ayında ise bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 244 artarak 2 milyar 60 milyon TL’ye ulaştı.

MGROS Hissesi Yükselişini Sürdürüyor

Gıda ve tüketim malları sektörünün önde gelen şirketlerinden Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), hisse senedi fiyatında yükseliş trendi yakaladı. Şirketin hisseleri, 2 Ağustos Salı günü 300 TL’den kapandı. 3 Ağustos Çarşamba günü ise yüzde 4,03’lük bir artışla 312,10 TL’ye yükseldi.

MGROS Hissesi Grafiği

mgros-hisse-bedelsiz-potansiyeli.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.