Makim Makina (MAKIM) Yarın Temettü Veriyor, Ne Kadar Temettü Verecek?

Makim Makina (MAKIM) hissedarlarına yarın temettü ödemesi yapacak. Peki, Makim Makina (MAKIM) ne kadar temettü verecek?

Makim Makina (MAKIM) Yarın Temettü Veriyor, Ne Kadar Temettü Verecek?

Borsa İstanbul’da yer alan şirketlerin bazıları temettü ödemeleri yapmayı sürdürüyor. Bu şirketlerden biri olan Makim Makina (MAKIM), yatırımcılarına 18 Ekim Çarşamba günü temettü ödemesini yapacak. MAKIM, hisse başına net 0.1491 TL kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Makim Makina Teknolojileri San. Tic. A.Ş. (MAKIM), temettü ödeme kararını 2023 yılında almıştı. Şirket, 18 Ekim’de toplam 113.167.738 TL tutarında temettü ödemesi yapacak. Bu sebeple, her hisse başına brüt 0.17 TL, hisse başına net 0.1491 TL temettü verilecek. Temettü dağıtım oranı ise yüzde 8 şeklinde açıklandı.

MAKIM Faaliyet Nedir?

Makim Makina, geçiş kontrol sistemleri, hassas döküm üretimi ve döner kesme ekipmanları olmak üzere üç ana sektörde hizmet vermektedir. Şirket, Ar-Ge’den tasarıma, talaşlı imalat, metal işleme, elektronik imalat ve son montaja kadar uzanan üretim süreçlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Şirket, 150 personeli ile Türkiye’nin yanı sıra 65’ten fazla ülkeye ürünlerini ulaştırmakta ve hizmet vermektedir. Şirketin önemli projeleri arasında Sırbistan Atrium Plaza, Azerbaycan ADA Üniversitesi ve Pakistan Metrobus bulunmaktadır. Makim Makina, Türk sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak için yenilikçi çözümler sunmaya devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.