Lojistik Şirketinden Yetki Belgesi Temini Açıklaması Yapıldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda 14 Ağustos 2023 tarihli duyuruya göre, Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. (PASEU) yetki belgesi almak için gerekli işlemleri tamamladığını bildirdi.

Lojistik Şirketinden Yetki Belgesi Temini Açıklaması Yapıldı

Demiryolu taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş., büyüme ve gelişme stratejisine uygun olarak önemli bir başarıya imza attı. Şirket, Demiryolu İşletmeciliği Yetkilendirme Yönetmeliği kapsamında yük tren işletmeciliği yapabilmek için gerekli olan DB2 Yetki Belgesini aldığını duyurdu. Bu belge sayesinde şirket, kendi lokomotif ve vagonlarıyla demiryolunda yük taşımacılığı yapabilecek.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz, sektördeki varlığını daha da güçlendirmek ve genişletmek amacıyla önemli bir adım atmıştır. İş çeşitliliğinin artırılması açısından son derece önemli olan, Demiryolu İşletmeciliği Yetkilendirme Yönetmeliğine göre yük tren işletmeciliği yapmak üzere “DB2 Yetki Belgesi” adıyla bilinen Ulaştırma Bakanlığı Yetki Belgesini almış bulunmaktayız.

Bu belge ile Demiryorlu Tren İşletmeciliği (kendi lokomotif ve vagonlarımız ile demiryolunda yük taşımacılığı yapmak) üzere gerekli olan adımlardan biri daha tamamlanmıştır. Şirketimizin stratejik vizyonunu destekleyen bu gelişmenin, gelecekteki büyüme ve başarı hedeflerimize ulaşmamızda olumlu katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.