Lojistik Firması, Sermaye Tavanını 2.000.000.000 TL'ye Çıkarma Kararı Aldı

Reysaş Lojistik, kayıtlı sermaye tavanını 2.000.000.000 TL'ye çıkarmak için SPK ve Ticaret Bakanlığına başvurmaya karar verdi.

Lojistik Firması, Sermaye Tavanını 2.000.000.000 TL'ye Çıkarma Kararı Aldı

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) sermaye artırımı için harekete geçti. Şirket, 500 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini 2023 yıl sonu ve sonrasındaki finansal sonuçlara göre belirlenecek oranlarda bedelsiz artırmayı planlıyor.

Bu amaçla, şirketin 2021 - 2025 yılları arasında geçerli olan 600 milyon TL’lik kayıtlı sermaye tavanını 2023 - 2027 yılları arasında geçerli olacak şekilde 2 milyar TL’ye çıkarmak için esas sözleşmesini değiştirmeye karar verdi.

Reysaş Taşımacılık, esas sözleşme değişikliği için gerekli izinleri almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru yapılacağın kararını verdi.

RYSAS Hissesi Kaç TL?

#RYSAS kodlu şirketin hisseleri dün günü 31,72 TL ile kapattı. Şirketin hisselerinin Fiyat/Kazanç oranı (F/K oranı) 38,71 olarak hesaplandı.

Şirketin hisseleri tarihinde en yüksek 53,40 TL’yi gördü. Bu seviyeye tekrar ulaşması için hisselerinin yüzde 60 değer kazanması gerekiyor. Şirketin hisseleri bu yıl en düşük 11,28 TL’ye kadar geriledi.

RYSAS Faaliyeti Nedir?

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS), Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden biridir. Şirket, kara, su ve demiryolu ile çeşitli sektörlerde kargo taşımacılığı ve depolama hizmetleri sunmaktadır.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmekte ve 500 milyon TL çıkarılmış sermayeye sahiptir. Şirket, 2023 yılsonu ve sonrasındaki finansal sonuçlara göre belirlenecek oranlarda bedelsiz sermaye artırımı yapmayı planlamaktadır.

Reysaş Taşımacılığın, iştirakleri arasında gayrimenkul yatırım, taşıt muayene, tütün dağıtım ve gemi yönetimi gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketler bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.