Kontrolmatik (KONTR) Milyon Euroluk Dev Sözleşmeyi Duyurdu

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) milyon euroluk anlaşmasını bildirdi.

Kontrolmatik (KONTR) Milyon Euroluk Dev Sözleşmeyi Duyurdu

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), “Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası” projesi kapsamında yapmış olduğu dev anlaşmayı bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

KONTR, inşasına Avrupa'da başlanılan “Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası” projesi için Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 10.790.000,00 Euro bedelinde yapım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Şirket ile Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan sözleşmenin vergiler hariç şekilde oluşan bedeli güncel kur ile yaklaşık 318 milyon TL değerinde olduğu biliniyor.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş'nin KAP'a yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

"Şişecam'ın Avrupa'da inşası devam eden "Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası" projesi kapsamında, Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 10.790.000,00 Euro tutarında yapım sözleşmesi 17.10.2023 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

kontr-sozlesme.png

Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası Nedir?

Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası, Şişecam’ın Avrupa’da yaptığı en büyük yatırımlardan biridir. Şişecam, Macaristan’ın Kaposvar kentinde 255 milyon euro’luk bir cam ambalaj fabrikası kurma kararı almıştır. Fabrika, yıllık 330 bin ton cam ambalaj üretim kapasitesine sahip olacak ve 2025 yılında tam kapasiteye ulaşması planlanmaktadır.

Fabrikanın hem Macaristan’ın hem de Avrupa’nın cam ambalaj talebini karşılaması ve Şişecam’ın Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmesi beklenmektedir. Şişecam, fabrikanın inşaatı için Doğuş İnşaat, Kontrolmatik ve Birleşim Mühendislik ile toplam 18,5 milyon euro’luk sözleşmeler imzalamıştır.

Fabrikanın elektrifikasyon ve mekanik tesisat işleri bu şirketler tarafından yapılacaktır. Şişecam’ın Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası projesi, Türk sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak için atılmış önemli bir adımdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.