Kimteks Poliüretan Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu

Bedelsiz sermaye artırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirimde bulunan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR), 4 Ağustos 2023 tarihinde açıklama yaptı.

Kimteks Poliüretan Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu

Şirket, sermayesini tamamen iç kaynaklardan karşılayarak %100 oranında artıracağını duyurdu. Şirketin bedelsiz sermaye artırımı başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Açıklamada şirketin sermaye artırımı süreci hakkında bilgi verildi.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle, 243.100.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 121.550.000 TL’lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanmasına ve Esas Sözleşmenin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin başvurumuz SPK tarafından onaylanmış olup, karar SPK’nın 03/08/2023 tarih ve 2023/45 sayılı bülteninde yayımlanmıştır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

Kimteks Poliüretan Faaliyeti Nedir?

Kimteks Poliüretan, poliüretan sistemleri üreten ve pazarlayan bir kimya şirketidir. Şirket, 1999 yılında kurulmuş olup, Türkiye’nin ilk yerli poliüretan sistem evi olarak tanınmaktadır. Şirket, ayakkabı tabanı, esnek köpük, sert köpük, polyester poliol ve kaplama, yapıştırıcı, mastik ve elastomer gibi beş ana ürün grubunda faaliyet göstermektedir. Şirket, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan modern tesislerinde üretim yapmakta olup, yenilikçi ve sürdürülebilir kimyasal çözümler sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.