Katılımevim, 4,5 Milyonluk Hisse Geri Alım Kararını Açıkladı

Katılımevim (KTLEV), Yönetim Kurulu toplantısından 4,5 milyon lotluk hisse geri alım kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Katılımevim, 4,5 Milyonluk Hisse Geri Alım Kararını Açıkladı

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV), pay fiyatının sağlıklı oluşumuna katkı sağlamak için pay geri alımı yapacağını duyurdu.

Şirket, 30 Ekim 2023 tarihinde yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında bu kararı aldığını bildirdi.

Katılımevim, pay geri alım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili tebliği ve ilke kararı doğrultusunda gerçekleştirileceğini belirtti. Pay geri alımı için ayrılacak fonun en fazla 200 milyon TL olacağını ve azami pay sayısının 4,5 milyon adet olacağını açıkladı.

KTLEV, pay geri alım programının 6 ay süreceğini ve ilk Genel Kurul’un onayına sunulacağını kaydetti.

Şirket, pay geri alım işlemleri ile ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda gerekli özel durum açıklamalarının yapılacağını da duyurdu.

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş'nin toplantı sonuçlarını bildirdiği KAP açıklamasının detayları şöyle:

"Şirketimizin 30 Ekim 2023 tarihinde yapmış olduğu Yönetim Kurulu toplantısında;

1. Piyasada oluşabilecek volatilite karşısında şirketimiz pay fiyatının sağlıklı oluşumuna katkı sağlamak amacıyla pay geri alımı yapılmasına,

2. Pay geri alım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği ile birlikte Sermaye Piyasası Kurulu’nun İ-SPK.22.7 (14.02.2023 tarih ve 9/177 s.k.) sayılı İlke Kararı’nda belirtilen hususlar çerçevesinde gerçekleştirilmesine,

3. Payların geri alımı için ayrılacak fonun şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 200.000.000 TL olarak belirlenmesine,

4. Pay geri alımına konu edilebilecek azami pay sayısının 4.500.000 adet pay olarak belirlenmesine,

5. Pay geri alım programı süresinin, duyurunun KAP bildirim tarihinden itibaren 6 ay olarak belirlenmesine,

6. Şirket paylarının geri alım işlemleri ile ilgili olarak, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda gerekli özel durum açıklamalarının yapılmasına ve pay geri alımına ilişkin kararın ilk Genel Kurul’un onayına sunulmasına,

katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

Saygılarımızla,"

KTLEV Faaliyeti Nedir?

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV), faizsiz finans anlayışıyla müşterilerine tasarruf hesapları, konut ve araç finansmanı, ticari ve kurumsal finansman gibi çeşitli hizmetler sunan bir şirkettir.

Katılımevim, 2018 yılında İstanbul’da kurulmuş ve 2023 yılında halka arz olmuştur. Şirketin ödenmiş sermayesi 180 milyon TL’dir ve sermayenin yüzde 53,33’ü Serdar Turhan’a aittir.

Şirketin bağlı ortaklıkları bulunmamaktadır. Şirket, müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmek için faizsiz ve peşinat zorunluluğu olmayan bir sistem geliştirmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.