Kasım Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler 2023

Bu ay Borsa İstanbul'da işlem gören 9 şirket temettü dağıtımı gerçekleştirecek. Şirketler, yaptıkları toplantıların ardından temettü ödeyecekleri tarihleri KAP'a bildirdi.

Kasım Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler 2023

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler hissedarlarına temettü ödemesi yapmaya devam ediyor. 2024 yılına birkaç ay kala Kasım ayı için temettü dağıtımı yapacak olan şirketler ve temettü tarihleri açıklandı. Detaylar haberimizde.

Kasım Ayında Temettü Ödemesi Yapacak Şirketler

Listede yeni halka arz olan şirketlerden en çok rağbet gören şirketlere kadar birçok firma yer alıyor. Peki, hangi şirket ne zaman ve ne kadar temettü verecek? İşte detaylar...

  • Koroplast (KRPLS)

Genel Kurul Toplantısını 5 Mayıs'ta gerçekleştiren Koroplast, alınan karar doğrultusunda pay başına net 0,05 TL ödeme yapacağını açıkladı. 17 Kasım'da şirket tarafından dağıtıma başlanacak olan temettü ödemeleri 21 Kasım'da nakit olarak hesaplarda görülecek.

20-22 Temmuz 2022'de halka arz edilen Koroplast, 28 Temmuz 2022 tarihinde ise Borsa İstanbul'da "#KRPLS" koduyla işleme başlamıştı.

  • Duran Doğan (DURDO)

Ambalaj firması olana Duran Doğan, temettü kararının çıktığı Genel Kurul Toplantısında 21 Kasım'da hisse başına 0.1440 TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Ağustos'tan bu zamana kadar temettü ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapan şirketin temettü ödemesi 23 Kasım'da nakit olarak hesaplarda olacak.

DURDO, temettü ödemelerinin sonuncusunu ise 19 Aralık tarihinde gerçekleştirmeyi planlıyor.

  • Aselsan (ASELS)

Yatırımcıların en çok takip ettiği ve savunma sanayisinde ön planda olan Aselsan, bu ay yatırımcılarına 22 Kasım'da pay başına net 0,08 TL ödeme yapacak. Şirketin bu ay yapacağı temettü ödemesi hesaplara nakit olarak 24 Kasım'da geçecek.

Bedelsiz sermaye artırımı için SPK’dan Ağustos ayında izin alan ASELS, çıkarılmış sermayesini 4.560.000.000 TL’ye yükseltti. Bu durum, kar payı dağıtım oranlarının yeni sermaye miktarına göre yeniden belirlenmesini gerektirdi.

  • Doğuş Otomotiv (DOAS)

Otomotiv sektöründe yer alan Doğuş Otomotiv, bu ay vermeyi planladığı Kasım ayı temettü ödemesini 24 Kasım'da hisse başına 5.1136 TL tutarında ödeme sağlayacak. Yatırımcıların hesaplarında nakit olarak 26 Kasım'da görülecek.

  • SDT Uzay ve Savunma (SDTTR)

3. taksit kar payı ödemesini gerçekleştirmeyi hedefleyen uzay ve savunma sektöründe bilinen şirketlerden olan SDT Uzay ve Savunma 24 Kasım tarihinde net 0,35 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek. Bu ödeme hissedarlarının hesaplarında nakit olarak 28 Kasım'da görülecek.

Firma, 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde halka arzını gerçekleştirdi ve 4 Ocak 2023’te BİST "Yıldız Pazar"da işlem görmeye başladı.

  • Kayseri Şeker (KAYSE)

En bilinen firmalardan biri olan Kayseri Şeker, bu ay temettü ödemesini 28 Kasım'da gerçekleştirmeyi planlıyor. Hisse başına net 0.2141 TL kar payı verecek olan şirketin 28 Kasım gününde en yüksek temettü ödemesi yapacak olması dikkatlerden kaçmıyor.

Kayseri Şeker, hissedarlarına 28 Kasım'da temettü ödemesi yapmasının ardından yatırımcıların hesabında nakit olarak 30 Kasım tarihinde görülecek.

  • Kardemir Demir Çelik (KRDMA, KRDMB, KRDMD)

Kardemir Karabük Demir Çelik (KRDMA, KRDMB, KRDMD) grubu, yatırımcılarına üç farklı hisse grubundan temettü ödemesi yapacak.

Kardemir Karabük’ün A, B ve D gruplarından oluşan yönetim kurulu, A grubundan dört kişi, B grubundan iki kişi ve D grubundan bir kişi tarafından temsil ediliyor. Şirketin 13 adet hissesi var ve bunlardan 2 tanesi A grubunda, 1 tanesi B grubunda, 10 tanesi ise D grubunda yer alıyor.

Yönetim kurulu üyelerinin seçiminde A ve B grubu hissedarları, her bir hisse için D grubu hissedarlarından 10 kat daha fazla oy hakkına sahip. Fakat kar payı dağıtımında her hisse eşit miktarda pay alıyor.

KRDMA, KRDMB ve KRDMD grupları, 28 Kasım’da pay başına net 0.0987 TL temettü ödemesi yapacaklarını açıkladılar.

  • Lokman Hekim (LKMNH)

Kasım ayının sonlarına yaklaşırken sağlık sektöründe adını duyurmuş olan Lokman Hekim, 30 Kasım tarihinde hisse başına net 0.2062 TL temettü ödemesi yapmayı planlıyor.

Temettü ödemelerinin 1. taksit kar payı ödemesini 29 Eylül'de gerçekleştiren Lokman Hekim, 30 Kasım tarihinde ise ikincisini yapacak. Hissedarların hesaplarında ise nakit olarak 4 Aralık'ta görülecek.

  • Özsu Balık (OZSUB)

Kasım ayı temettü ödemesi yapacak olan şirketler listesinde son sırada yer alan Özsu Balık, 30 Kasım tarihinde pay başına net 0.0597 TL ödeme gerçekleştirecek. Bu ödeme yatırımcıların banka hesaplarına net olarak 4 Aralık'ta geçmiş olacak.

OZSUB, 30 Kasım'da yapacağı bu ödeme ile 2023 yılında planladığı kar payı ödemelerinin 4. taksitini hayata geçirmiş olacak. Şirket, 5. taksiti ise 29 Aralık tarihinde yapmayı ön görüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.