Karsan Otomotiv ABD Pazarına Girmek İçin Hazırlanıyor

Karsan Otomotiv, distribütörlük anlaşmasını genişletiyor. Otomotiv şirketi anlaşma ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamalarda bulundu.

Karsan Otomotiv ABD Pazarına Girmek İçin Hazırlanıyor

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN), distribütörlük anlaşmasına ABD'nin de eklendiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Karsan, elektrikli toplu taşıma araçları üretiminde Kuzey Amerika pazarında büyüme hedefliyor. Şirket, Kanada’da ilk teslimatını yaptığı e-JEST modelinin satışını ABD’ye de genişletti.

Şirket, Damera Bus Sales Canada Corporation ile distribütörlük anlaşmasını yeniledi. Buna göre, Karsan markalı araçlar için satış, servis ve yedek parça hizmetleri Kuzey Amerika’da Damera tarafından verilecek.

Karsan, bu anlaşma ile ABD pazarındaki varlığını artırma hedefinde olduğunu duyurdu.

Şirketin KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz 06.01.2023 tarihli KAP duyurusunda; elektrikli toplu taşıma pazarında yurtdışındaki varlığını Avrupa’da olduğu gibi Kuzey Amerika pazarında da güçlendirme vizyonu kapsamında Şirketimiz, Kuzey Amerika pazarında ilk teslimatını gerçekleştirmiş olup Kanada’nın Saint John şehrine teslim edilen altı adet e-JEST aracının hizmete başladığını açıklamıştı.

Bu kapsamda Damera Bus Sales Canada Corporation ile olan distribütörlük anlaşmamız ABD’yi de içine alacak şekilde genişletildi. E-Jest ürümüzün satışı için yapılan anlaşma kapsamında Kuzey Amerika’da; Kanada’dan sonra ABD’de de satış, servis ve yedek parça hizmetleri Karsan markalı ürünler için Damera tarafından sağlanacaktır. Kanada’da Saint John, Oakville, Happy Valley bölgelerinde hizmet veren e-JEST araçlarımızın yanı sıra bu anlaşma ile Şirketimiz ABD pazarındaki varlığını artırma hedefindedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.