Kağıt Fabrikasından Milyon Dolarlık Üretim Hattı

Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TEZOL), yeni bir üretim hattı için siparişi için milyon dolarlık bir sözleşmeye imza attı.

Kağıt Fabrikasından Milyon Dolarlık Üretim Hattı

Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TEZOL), bitmiş ürün üretim kapasitesini artırmak üzere 2.960.000 Euro tutarında yeni bir üretim hattı için sipariş sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

TEZOL, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yeni üretim hattının bugün (13 Ekim 2023) itibarıyla sipariş edildiğini ve yatırımın tamamlanması ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

(Sözleşmenin güncel kur ile Dolar cinsinden değeri 3.111.700 ABD Doları ve 86.498.103 Türk Lirası olarak seyrediyor. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir.)

TEZOL'un yeni üretim hattına ilişkin KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizin bitmiş ürün üretim kapasitesini artırmak üzere, 2.960.000 EUR tutarında yeni bir bitmiş ürün üretim hattı için sipariş sözleşmesi bugün (13.10.2023) imzalanmıştır.

Bahsi geçen yatırım ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde kamuoyuna duyurulacaktır.

Saygılarımızla"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.