Jantsa Jant, Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Jantsa Jant (JANTS) yatırım teşvik belgesi kapsamında gerçekleştirilen yatırımları hakkında güncel gelişmeleri duyurdu.

Jantsa Jant, Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Jantsa Jant, yatırımlarını tamamladı ve devam ettiriyor.

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. (JANTS), yatırım teşvik belgesi kapsamındaki modernizasyon çalışmalarını tamamladığını ve güneş enerjisi ve jant imalatı yatırımlarını sürdürdüğünü açıkladı.

Şirket, Umurlu üretim tesisindeki modernizasyon çalışmalarının tamamlandığını ve yatırım teşvik belgesinin tamamlanma vize işlemleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuruda bulunulduğunu duyurdu.

JANTS, kap açıklamasında, Umurlu Fabrika binası çatısına yapılan 2,8 MW kapasiteli güneş enerjisi yatırımının tamamlanıp devreye alındığını bildirdi.

Şirket, Ortaklar’daki mevcut bina üzerine yapılacak olan 1,2 MW kapasiteli güneş enerjisi yatırımının 2024 yılı 2.çeyreğinde tamamlanıp devreye alınmasının planlandığını belirtti.

Jantsa Jant, Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde 35.000 m2 kapalı alan içinde yapılan jant imalat yatırımında ise fabrika binası kaba inşaatının %85’inin tamamlandığını, makine teçhizat siparişlerinin verildiğini, hat bazında makinelerin gelmeye başladığını açıkladı.

Şirket, fabrika deneme üretimlerinin 2024 yılı 3.çeyreğinde başlayacağını duyurdu ve gelişmelerden kamuyu bilgilendirmeye devam edeceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.