İskenderun Demir Çelik 100 Milyon Dolarlık Tazminat Alacak

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremden dolayı zarar gören İskenderun Demir Çelik (ISDMR), sigorta şirketinden 100 milyon dolarlık hasar tazminatı talep ettiğini açıkladı.

İskenderun Demir Çelik 100 Milyon Dolarlık Tazminat Alacak

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremden dolayı zarar gören İskenderun Demir Çelik (ISDMR), sigorta şirketinden 100 milyon dolarlık hasar tazminatı talep ettiğini açıkladı.

Şirket, depremin üretim tesislerinde ciddi hasara yol açtığını ve sigorta poliçesinin kapsamına girdiğini belirtti.

İskenderun Demir Çelik (ISDMR), 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremden kaynaklanan zararlar için sigorta şirketinden 100 milyon dolarlık avans alacağını bildirdi.

ISDMR, sigorta poliçesinin kapsamına giren hasar tazminatının tamamının tahsil edilmesi için çalışmaların sürdüğünü ve ilerleyen ödemelerin kamuoyuna duyurulacağını açıkladı.

İskenderun Demir Çelik, depremin üretim tesislerinde ciddi hasara yol açtığını ve sigorta şirketinin hasar tespit çalışmalarını tamamladığını belirtti. Şirket, aldığı avansın bir kısmını tesislerin onarımı ve üretimin devamı için kullanacağını duyurdu.

Demir Çelik şirketinin KAP açıklaması ise şöyle:

"6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle, İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’nin sigorta kapsamında tahsil edilecek hasar tazminatına ilişkin 100 milyon ABD Doları tutarındaki avans bedelinin tahsil edilmesine yönelik anlaşma sağlanmıştır.

Sigorta kapsamında tahsil edilecek toplam hasar tazminatına ve ileride alınacak ödemelere ilişkin süreç devam etmekte olup, konuya ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

ISDMR Faaliyeti Nedir?

İskenderun Demir Çelik (ISDMR) Türkiye’nin önde gelen demir çelik üreticilerinden biridir. Şirket, 1968 yılında kurulmuş ve 2016 yılında halka açılmıştır.

ISDMR, entegre demir ve çelik tesisleri işletmekte ve her türlü demir ve çelik hadde ürünleri, alaşımlı veya saf demir, çelik ve pik dökümleri üretmektedir. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

İskenderun Demir Çelik, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle sigorta kapsamında 100 milyon dolarlık hasar tazminatı alacağını duyurmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.