ISGYO'dan 5 Milyar Liralık Borçlanma Kararı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ISGYO), 5 milyar TL tutarında borçlanma yetkisi için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulundu. SPK'nın onayının ardından, borçlanma işlemi gerçekleştirilecek.

ISGYO'dan 5 Milyar Liralık Borçlanma Kararı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ISGYO), SPK'ya borçlanma için başvuruda bulunduğunu duyurdu. ISGYO, gerekli yetkilendirmeyi alarak, 5 milyar TL ihraç tavanı içinde borçlanma işlemini gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket, 1200 güne kadar vadeli borçlanma aracı ihracını hayata geçirmek amacıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) detayları duyurdu.

ISGYO'nun 2023'ün ikinci çeyreğinde açıkladığı 4,8 milyar TL net kar, yatırımcı beklentilerini yükseltti.

Borçlanma bildirimine ilişkin yapılan KAP açıklaması ise şu şekilde:

KAP Açıklaması

"Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylanmak üzere 5.000.000.000 TL ihraç tavanı kapsamında, Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış ve tahsisli satış yöntemiyle tertipler halinde, maksimum 1.200 güne kadar vadeli, sabit veya değişken faizli borçlanma aracı ihraç edilmesine; ihraçlara ilişkin tüm şart ve esasların belirlenmesi ve ihraçlara ilişkin gerekli izinlerin alınması, satışların tamamlanması ve Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi de dâhil olmak üzere gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesine ilişkin süreçlerin verilen yetkiye istinaden Şirket Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmesine karar verilmiştir. Bu karar kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli izin başvurusu bugün yapılmıştır."

sgyo-borclanma-aciklamasi.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.