HUNER Yönetim Kurulundan 3.000.000 TL'lik Hisse Satışı

Hun Yenilenebilir Enerji'nin Yönetim Kurulundan milyonluk hisse satış açıklaması geldi.

HUNER Yönetim Kurulundan 3.000.000 TL'lik Hisse Satışı

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER) Yönetim Kurulu Başkanı, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) hisse satışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

HUNER hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı, 8.00 TL-8.17 TL'den toplam 3.000.000 TL nominal tutarlı satış işleminin tarafınca gerçekleştiğini duyurdu.

Yapılan hisse satışının ardından HUNER Yönetim Kurulu Başkanının sermayedeki payları yüzde 27,99 oranına geldi.

Enerji şirketinin yapmış olduğu KAP açıklaması şöyle:

"26.10.2023 tarihinde Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. payları ile ilgili olarak 8.00 TL-8.17 TL 3.000.000 TL nominal tutarlı satış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. sermayesindeki paylarım 26.10.2023 tarihi itibariyle %27,99 sınırına düşmüştür."

Hun Yenilenebilir Enerji Hisse Fiyatı

HUNER kodlu şirketin hisseleri 26 Ekim 2023 Perşembe günü Borsa İstanbul’da yüzde 3,48 yükselişle 8,02 TL’den işlem gördü. Şirketin hisselerinin tarihi en yüksek seviyesi 16,50 TL olarak kayıtlara geçti. Şirketin hisseleri son 56 haftada en düşük 5,33 TL’yi gördü. HUNER hisseleri son bir ayda herhangi bir kazanç sağlamadı.

HUNER Faaliyeti Nedir?

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER) elektrik üretim tesisi kurma, işletme, kiralama ve satma alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, güneş, biyokütle ve hidroelektrik enerji santralleri aracılığıyla elektrik üretimi ve ticareti yapmaktadır.

HUNER'in merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da HUNER koduyla işlem görmekte ve Yıldız Pazar’da yer almaktadır.

Şirketin vizyonu, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’nin öncü şirketi olmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.