Hissedarlarına Yüzde 234 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtacak

INDES'in yüzde 234 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı SPK tarafından onaylandı.

Hissedarlarına Yüzde 234 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtacak

İndeks Bilgisayar (INDES), sermayesini 750 milyon liraya çıkardı.

Şirket, iç kaynaklardan karşıladığı bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldı ve kayıtlı sermaye tavanını da aştı.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş, bugün (15 Kasım 2023) yaptığı KAP açıklamasında, sermayesini 224 milyon liradan 750 milyon liraya çıkardığını duyurdu. Sermaye artırımı, tamamı iç kaynaklardan (vergi usul kanunu hükümlerine göre düzenlenen finansal tablolarda olağanüstü yedeklerden – TFRS’ye göre düzenlenen finansal tablolarda geçmiş yıl karlarından) karşılandı. Sermaye artırımı oranı %234,82142 olarak belirlendi.

INDES, sermaye artırımı için 5 Ekim 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunmuştu. Sermaye Piyasası Kurulu, 15 Kasım 2023 tarihinde yayımladığı haftalık bülteninde, şirketin başvurusunu uygun görerek onayladı. Sermaye artırımı nedeniyle oluşacak paylar, mevcut pay sahiplerine, şirket sermayesine iştirakleri oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılacak.

INDES, sermaye artırımı sonrası ulaşılacak çıkarılmış sermayenin, mevcut kayıtlı sermaye tavanı olan 300 milyon liradan daha yüksek olması sebebiyle, kayıtlı sermaye tavanını bir defaya mahsus olmak üzere aştı.

Şirket, esas sözleşmesinin “Sermaye ve Payların Nev’i” başlıklı 6 no’lu maddesini de değiştirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.