Halka Arz Hisse Sert Yükseliyor, Arz Fiyatının Yüzde 138 Üzerine Çıktı!

BIST'de yatay seyir piyasaya hakimken, KBORU halka arzı yükselişi ve açıkladığı sözleşmelerle yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Halka Arz Hisse Sert Yükseliyor, Arz Fiyatının Yüzde 138 Üzerine Çıktı!

Borsa İstanbul’da son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çeken KBORU hisselerine SPK’dan tedbir geldi.

KBORU Hisselerine Brüt Takas Tedbiri

Borsa İstanbul, 19 Ocak’ta KAP’ta yaptığı açıklamada, SPK’nın aldığı karar doğrultusunda, tedbir sisteminin devreye girdiğini ve Kuzey Boru (KBORU) hisseleri için tedbir uygulandığını duyurdu.

Açıklamaya göre KBORU hisselerinde 22 Ocak’tan 21 Şubat’a kadar brüt takas işlemi yapılamayacak.

Kuzey Boru Sözleşme Açıklamaya Devam Ediyor

Kuzey Boru şirketi 15-19 Ocak haftasında birçok yeni iş ilişkisi kurdu. Yapılan KAP açıklamaları dahilinde bu hafta imzalanan veya duyurulan sözleşmeleri sizler için derledik.

16 Ocak Salı günü KBORU tarafından yapılan KAP açıklamasına göre şirket Devlet Su İşleri (DSİ) Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü ile 47 milyon TL'lik ihale anlaşması gerçekleştirdi.

17 Ocak Çarşamba günü ise tekrar DSİ ancak bu sefer Konya Bölge Müdürlüğü ile bir ihale sözleşmesi duyuruldu. 112 milyon lirayı geçen bu imza ile KBORU tarafından DSİ'ye boru tedariki yapılacak.

Haftanın son işlem günü olan 19 Ocak Cuma gününde ise iki ayrı sözleşme duyuruldu. KBORU tarafından yapılan açıklamada, Ürdün ve Kosova'da toplamda 57 milyon lirayı geçen iki ayrı ihracat sözleşmesi imzalandı.

Halka Arzlar Düştükçe KBORU Yükseliyor

Borsa İstanbul’da halka arz edilen şirketlerin çoğu olumsuz ya da durgun bir performans gösterirken, KBORU hisseleri yükselişe geçti.

Kuzey Boru, 7-8 Aralık’ta 36,20 TL fiyatla halka arz olmuş ve 14 Aralık’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. 3. gününde tavan yapmayı bırakan ve 4 Ocak’a kadar yatay seyreden KBORU, 5 Ocak’tan itibaren yukarı yönlü hareketlere başladı ve güçlü bir yükseliş yaşadı. 19 Ocak’ta yüzde 10 değer kazanarak 86,35 TL’den kapandı. Hissede haftalık yüzde 41,6, aylık yüzde 80 oranında değer artışı kaydedildi.

Halka arzdan bu yana KBORU hisselerinde yüzde 138,54'lük bir yükseliş kaydedildi.

kboru-hisse-son-durum.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.