Halka Arz Edilen Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık Yatırımı Duyurdu

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR), mobil cihaz üretiminde kullanılmak üzere makine ve cihaz yatırımı yaptığını bildirdi.

Halka Arz Edilen Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık Yatırımı Duyurdu

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR), mobil cihaz üretiminde kullanılmak üzere 1.431.350 dolarlık makine ve cihaz yatırımı gerçekleştirdiğini açıkladı.

REEDR’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, söz konusu yatırım, güncel üretim teknolojisini geliştirmeye, üretilen mobil cihazların kalitesini artırmaya ve teknik servis maliyetlerini azaltarak kârlılığını artırmaya yönelik olacak.

Açıklamada, makine ve cihaz yatırımlarının satın alma işlemlerinin tamamlandığı ve Samsun’daki üretim tesisleri ve Ar-Ge merkezinde kurulum ve test çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Yatırıma ilişkin REEDR'ın KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"Şirketimiz güncel üretim teknolojisini geliştirmeye, üretilen mobil cihazların kalitesini artırmaya ve teknik servis maliyetlerini azaltarak kârlılığını artırmaya yönelik toplam değeri 1.431.350,01 USD tutarında makine cihaz yatırımı gerçekleştirmiştir.

Söz konusu makine ve cihaz yatırımlarının satın alma işlemleri tamamlanmış olup Samsun ili 19 Mayıs ilçesi Ballıca Kampüsü’ndeki üretim tesislerimiz ve Samsun ili Atakum ilçesi İncesu Mahallesi’ndeki Ar­Ge merkezimizde kurulumlarına ve test çalışmalarına başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.