Haftanın Son İşlem Gününde Hisse Geri Alımı Yapan Şirketler

Borsa İstanbul'da (BİST) geçtiğimiz haftanın (16-20 Ekim) son işlem günü olan 20 Ekim tarihinde pay geri alımı yapan şirketleri sizler için derledik.

Haftanın Son İşlem Gününde Hisse Geri Alımı Yapan Şirketler

16-20 Ekim haftasının son işlem gününde pay geri alım programları kapsamında hisse alımı yapan şirketleri bu haberimizde sizler için derledik.

Smart Güneş Enerjisi (SMRTG)

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş, yenilikçi güneş enerjisi teknolojisi şirketlerinden biridir. Sürdürülebilir bir gelecek için karbon arınımını hızlandırmak için çalışmaktadır.

Şirket, anahtar teslim kurulum hizmetleri, GES yatırımları ve FV modül üretimi alanlarında Avrupa’nın önde gelen entegre güneş enerjisi şirketlerindendir.

Borsa İstanbul’da işlem gören SMRTG, 16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 50.000 adet pay geri alımı gerçekleştirdi.

Sabancı Holding (SAHOL)

Borsa İstanbul’da işlem gören SAHOL, 16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 500.000 adet pay geri alımı yaptı.

Sabancı Holding (SAHOL), Türkiye’nin önde gelen holding şirketlerinden olup, bankacılık, finansal hizmetler, enerji, sanayi, yapı malzemeleri ve perakende sektörleri olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyette bulunmaktadır.

2020 yılı itibarıyla 40 milyondan fazla müşteriye, 14 ülkede yaklaşık 60 bin çalışan ile hizmet vermektedir. Şirketin başında Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve CEO Cenk Alper bulunmaktadır.

Şişecam (SISE)

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE), Türkiye’nin cam ihtiyacını karşılamak amacıyla 1935 yılında kurulmuş, cam ve kimyasal üretimi yapan bir sanayi topluluğudur.

Şişecam, düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, cam elyafı ve cam hammaddeleri gibi camın tüm temel alanlarında Türkiye’de lider konumdadır. Şirket, Ekim 2020’de iştirakleri olan Anadolu Cam, Denizli Cam, Trakya Cam, Soda Sanayii ve Paşabahçe markasını tek çatı altında birleştirmiştir.

Borsa İstanbul’da işlem gören SISE hissesi, pay geri alım programı kapsamında 16-20 Ekim haftasının son işlem günün 600.000 adet geri alınmıştır.

Matriks (MTRKS)

MTRKS koduyla BİST'de işlem gören şirket paylarında, 16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 10.000 adet geri alım gerçekleştirildi.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetler A.Ş. (MTRKS), 2003 yılında bir veri dağıtım firması olarak kurulmuş, finansal çözümler sunan bir yazılım evine ve daha sonra uçtan uca çözümler sunan bir fintech firmasına dönüşmüştür.

Matriks, yerli ve yabancı finansal piyasalara ait verilerin analiz ve işlem olanakları ile birlikte gerçek zamanlı olarak sunulması, piyasaları ilgilendiren haberler, açıklamalar ve raporların sunulması, işlem platformları, emir ve risk yönetim sistemleri, mobil uygulamalar, akıllı veri çözümleri, emtia işlem ve veri araçları, enerji piyasalarına yönelik yapay zeka destekli analiz ve işlem platformları, HFT ve algoritmik işlem platformları gibi birçok ürün ve hizmet sunmaktadır.

Özderici GYO (OZGYO)

Özderici GYO (OZGYO), 2011 yılında Özderici Holding bünyesinde kurulmuş, gayrimenkul sektöründe arazi geliştirme, proje geliştirme ve kentsel dönüşüm alanlarında faaliyet gösteren bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır.

Şirket, sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere ve gayrimenkule dayalı projelere (öncelikli konut sektörüne) odaklanarak büyüme politikası geliştirmiştir. Şirketin portföyünde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi gibi çeşitli gayrimenkul projeleri bulunmaktadır.

Borsa İstanbul’da işlem gören OZGYO hissesi, 16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 100.000 adet geri alınmıştır.

Ahlatcı Doğal Gaz (AHGAZ)

16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 1.600.000 adet pay, AHGAZ tarafından geri alındı.

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. (AHGAZ), 2004 yılında Enerji Yatırım Holding A.Ş. unvanıyla Rusya’dan doğal gaz getirilmesi için uygulamaya konan Mavi Akım Projesi’nin Çorum’dan geçmesiyle temelleri atılmış, doğal gaz dağıtım, enerji üretim ve yatırım alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

2021 yılında Ahlatcı Holding A.Ş. tarafından STFA Yatırım Holding A.Ş. ve Energıser Turkey Sarl’e ait payların tamamı satın alınmış ve 2022 yılında Şirket unvanı Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Net Holding (NTHOL)

Net Holding (NTHOL), 1989 yılında kurulmuş, turizm, gayrimenkul, medya ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren bir holding şirketidir.

Şirketin bünyesinde Merit Hotels, Merit Casinos, SpiritOfMerit Balkans, Net Turistik Yatırımlar, Net Gayrimenkul Geliştirme, Net Otopark, Net Medya ve Net Finans gibi çeşitli grup şirketleri bulunmaktadır.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Besim Tibuk, genel müdürü ise Serhat Albayrak’tır.

Borsa İstanbul’da işlem gören NTHOL hissesi, 16-20 Ekim haftasının son işlem gününde 220.000 adet geri alınmıştır.

Medical Park (MPARK)

16-20 Ekim haftasının son işlem gününde Borsa İstanbul’da işlem gören MPARK hissesi, 34.500 adet geri alınmıştır.

Medical Park (MPARK), 1993 yılında kurulmuş, sağlık sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirket, Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu olan MLP Care Grubu’nun amiral gemisi konumunda olup, ülkemizin 17 ilinde 25 hastanede 14 bin çalışanı ile hizmet vermektedir.

Şirket, ‘Herkes için Sağlık’ felsefesiyle yüksek standartlarda sağlık hizmetleri sunmanın yanı sıra; imza attığı bilimsel çalışmalarla dünyanın önde gelen sağlık grupları arasında yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.