Global Yatırım, Bağlı Ortaklığının Sermaye Artırımına İştirak Etti

Şirket, dolaylı bağlı ortaklığı olan bir şirketin sermaye artırımına katılacağını KAP'a bildirdi. 4 Ağustos 2023 tarihinde yapılan açıklamada, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı olan şirketin adı, sermaye artırımı tutarı ve oranı gibi detaylar duyuruldu.

Global Yatırım, Bağlı Ortaklığının Sermaye Artırımına İştirak Etti

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) 4 Ağustos 2023 tarihinde GLYHO tarafından yapılan duyuruya göre, şirketin dolaylı olarak bağlı olduğu ortaklıkta Ardus Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin sermaye artırımına katılacağı bildirildi.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Ardus Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin sermayesinin 132.623.505,-TL’den nakit karşılığı 100.000.000,-TL olmak üzere 232.623.505,-TL’ye artırılmasına ilişkin sermaye artırımına iştirak edilmiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Global Yatırım Holding Faaliyeti Nedir?

Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO), 1990 yılında kurulan ve çeşitli sektörlerde yatırımlar yapan bir holding şirketidir. Şirketin ana faaliyet alanları liman işletmeciliği, enerji, gayrimenkul ve finans olarak belirlenmiştir. Şirket, liman işletmeciliği alanında Global Ports Holding Plc markasıyla dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olup, 26 limanda faaliyet göstermektedir. Enerji alanında ise yenilenebilir ve temiz enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz dağıtımı ve satışı, madencilik ve ko/tri-jenerasyon gibi hizmetler sunmaktadır. Gayrimenkul alanında ise Van, Denizli ve İstanbul’da çeşitli projeler geliştirmekte ve işletmektedir. Finans alanında ise aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler vermektedir. Şirket, Borsa İstanbul’da GLYHO koduyla işlem görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.