Gıda Şirketinden Yeni Yatırım Açıklaması

KAYSE'den yeni yatırım açıklaması geldi. Açıklama, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE) tarafından 11 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yer aldı.

Gıda Şirketinden Yeni Yatırım Açıklaması

KAP Açıklaması

"Şirketimiz tarafından, Yozgat ili Yenifakılı ilçesinde yatırım teşvik belgesi kapsamında yapılması planlanan 3000 baş sağmal çiftlik yatırımı ile ilgili yer tahsisi başvurumuz; “Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usül ve Esaslar” gereğince Yozgat Valiliği nezdinde toplanan komisyon toplantısında değerlendirilmiş olup, 09.08.2023 tarihinde komisyon tarafından onaylanarak ilgili bakanlığın onayına sunulmuştur.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla"

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE) Faaliyeti Nedir?

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE), Kayseri'de bulunan bir şeker fabrikasıdır. 1955 yılında kurulan fabrika, Türkiye'nin en büyük şeker fabrikalarından biridir. Fabrika, şeker pancarından şeker üretmektedir. Ayrıca, fabrikada şeker pancarından üretilen diğer ürünler de üretilmektedir. Bunlar arasında melas, küspe ve hayvan yemi bulunmaktadır. Fabrika, Türkiye'nin şeker ve gıda ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.