GENIL, GES Projesi Hakkında Duyuru Yaptı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL), 14 Ağustos 2023 tarihinde duyurulan projenin gelişmelerini aktardı.

GENIL, GES Projesi Hakkında Duyuru Yaptı

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) GES projesinin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. #GENIL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığını bildirdiğini açıkladı.

Şirket, 9 Ağustos 2023 tarihinde Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında, Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi için bağlantı başvurusunda bulunulduğu, bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu talep edildiği ve ilgili anlaşma çerçevesindeki çağrı mektubunun teslim alındığını açıklamıştı.

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmelerin SPK'nın Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacağı vurgulandı.

KAP Açıklaması

GES projesinin detaylarına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizce, Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında, Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim tesisi için bağlantı başvurusunda bulunulduğu, bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu talep edildiği ve ilgili anlaşma çerçevesindeki çağrı mektubumuzun 09.08.2023 tarihli olarak tarafımıza gönderildiği 14.08.2023 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu. (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1185016)

06.09.2023 tarihinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı duyurulmuştur.

Söz konusu duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.