Gen İlaç'tan GES Projesi Hakkında Açıklama

Gen İlaç, yapmayı planladığı güneş enerji santrali projesi hakkındaki yeni gelişmeyi KAP'a bildirdi.

Gen İlaç'tan GES Projesi Hakkında Açıklama

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş. (GENIL), üzerinde çalıştığı güneş enerji santrali (GES) projesi hakkında oluşan yeni gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

Gen İlaç, yaptığı açıklamada Yozgat ilinin Çekerek ilçesinin Bağlarbaşı köyüne kurmayı planladığı GES projesi (4,84 MWm-4 MWe) için ÇED başvurusunda bulunmuştu.

GENIL tarafından yapılan KAP açıklamasında Yozgat'ta kurulacak olan GES projesi için ÇED başvurusunun valilik tarafından onaylandığı duyuruldu.

İlaç şirketinin yapmış olduğu KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimizce Yozgat ili Çekerek ilçesi Bağlarbaşı Köyü 451 Ada 39 Parsel mevkiinde sahip olduğu arazi üzerinde yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali projesine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 27.10.2023 tarihinde aşağıdaki duyuru yapılmıştır.

"YOZGAT ili ÇEKEREK ilçesi Bağlarbaşı Köyü 451 Ada 39 Parsel mevkiindeki GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (4,84 MWm-4 MWe) projesi ile ilgili olarak YOZGAT Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur."

Söz konusu duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.