Gen İlaç'tan 3 Milyon Liralık Yatırım Duyurusu!

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 17 Ağustos 2023 tarihinde yaptığı bildirimde İsviçreli ilaç firmasına 3 Milyon liralık yatırım yaptığını belirtti.

Gen İlaç'tan 3 Milyon Liralık Yatırım Duyurusu!

KAP Açıklaması

"GEN Yönetim Kurulu, GEN'in halihazırda %04,34 oranında hissedarı olduğu İsviçre'de kurulu inovatif ilaç geliştirmeleri yapan Galventa AG isimli firmaya ek yatırım yapma kararı almıştır. Söz konusu ek yatırımın, Galventa AG'nin sermaye artırımına iştirak edilmesi yoluyla yapılmasına karar verilmiştir.

Galventa AG'nin sermaye artırımına iştirak eden tüm yatırımcılar, firmanın diğer mevcut yatırımcıları, Galventa AG'nin mevcut hissedarları ve GEN arasında işleme dair hissedarlar ve yatırım sözleşmeleri imzalanmıştır.

Bu kapsamda, 17.08.2023 tarihinde GEN tarafından Galventa AG'ye 100.028,00 CHF (yüzbinyirmisekiz İsviçre Frankı) tutarında ödeme yapılmış olup, bu tutar karşılığında arttırılan sermayenin 1.471,00 CHF (bindörtyüzyetmiş İsviçre Frankı) nominal değerli kısmı GEN'e tahsis edilecektir. Sermaye arttırım işleminin tamamlanmasının ardından GEN'in Galventa AG'deki hissedarlık oranı %04,34'ten %04,79'a yükselecektir.

GEN'in Galventa AG'ye yaptığı bu ek yatırımın da Galventa AG'nin ürün geliştirme çalışmalarında kullanılması planlanmaktadır.

Bu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda Türkçe metin esas kabul edilecektir."

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) Faaliyeti Nedir?

Başta Nöroloji, Endokrinoloji ve Nefroloji olmak üzere birçok branşta, ender görülen hastalıkların tedavisinde ve bu hastalıklara bağlı olarak gelişen fonksiyon bozukluklarının giderilmesinde kullanılan tıbbi ürünleriyle sağlık sektöründe yer almıştır.

Kurulduğu andan itibaren GEN, Ankara’da bulunan 43.000m2 alana kurulmuş Avrupa, Türkiye, Kazakistan, Rusya GMP sertifikalı üretim tesisi, Ankara (Merkez), İstanbul, İzmir, Trabzon, Azerbaycan, Kazakistan, Rusya gibi birçok yerde bulunan ofislerinde yaklaşık 500 kişilik ekibiyle ve 10 farklı ülkeden 19 partneri ile, Türk ilaç endüstrisinin en hızlı yetişen şirketlerinden biri olarak, 20 yıl gibi uzun bir süredir faaliyetlerini sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.