Gelecek Varlık'tan Yeni İhale Açıklaması

Gelecek Varlık, beş bireysel portföyün ihalesini en yüksek teklif vererek kazandığını duyurdu.

Gelecek Varlık'tan Yeni İhale Açıklaması

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY), 13 varlık yönetim şirketinin katılmış olduğu ihaleyi en yüksek teklifle kazandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Gelecek Varlık Yönetimi, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'nin düzenlediği bir ihalede, 960,17 milyon TL değerinde beş bireysel alacak portföyünü satın aldığını duyurdu.

İhaleye 13 varlık yönetim şirketi katıldı, ancak GLCVY en yüksek teklifi vererek portföyleri kazandı. İhale sonuçlarının kesinleşmesi için bankanın yönetim kurulunun onayı gerekiyor.

Onay alındıktan sonra, alacakların devri için sözleşme imzalanacak. GLCVY, bu satın alma ile varlık yönetimi sektöründe önemli bir adım attığını belirtti.

GLCVY Faaliyeti Nedir?

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY), Türkiye’nin önde gelen varlık yönetim şirketlerinden biridir. 2005 yılında kurulan GLCVY, banka ve diğer finans kuruluşlarının tahsili gecikmiş alacak portföylerini satın alarak borçların çözümlenmesi alanında uzmanlaşmıştır.

GLCVY, Fiba Grubu’nun bir iştiraki olup, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlenmektedir. GLCVY, sektördeki liderliğini, yenilikçi yaklaşımları, yüksek performansı ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.