Enerji Şirketinin Bağlı Ortaklığından Sermaye Artırımı

Biotrend, bağlı ortaklığı bulunan Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş'nin sermaye artırımı işlemleri kapsamında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamalarda bulundu.

Enerji Şirketinin Bağlı Ortaklığından Sermaye Artırımı

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. (BIOEN) yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunan şirket için sermaye artırımının tamamlandığını kamuoyuna duyurdu.

Enerji Şirketi, yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunan Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş.(“Doğu Star”) şirketi için başlatılan sermaye artırımı çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

Böylece Doğu Star Elektrik şirketinin 10.000.000 TL olan sermayesi 190.000.000 TL artırılarak 200.000.000 TL’ye ulaşmış oldu.

Biotrend, bağlı ortaklığına yaptığı bu sermaye artışının bedelini Doğu Star'dan alacağı tutarla karşılanacağını ve alınan bu sermaye artırımı kararının 02.11.2023 tarihli, 10949 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlandığını ifade etti.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

"Paylarının tamamı Şirketimize ait olan %100 bağlı ortaklığımız Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş.("Doğu Star")'nin sermayesinin 190.000.000 TL artırılarak 10.000.000 TL'den 200.000.000 TL'ye çıkarılmasına, sermaye artışı tutarının Şirketimizin Doğu Star' dan olan alacağından karşılanmasına karar verilmiştir. Sermaye arttırımı 02.11.2023 tarih ve 10949 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanmıştır.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

BIOEN Faaliyeti Nedir?

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. (BIOEN), 2017 yılında kurulan bir Doğanlar Holding iştirakidir. Şirketin ana faaliyet alanı, biyokütle kaynaklarından enerji üretimi yapmak ve katı atık depolama alanlarını işletmektir.

Biotrend, biyokütle, evsel katı atık ayrıştırma, gazlaştırma, yakma ve atıktan türetilmiş yakıt (ATY) üretimi, biyometanizasyon, atık sahası işletimi, biyokütle yakma tesisi ve atık ısı tesisleri ile ilgili yatırımlarıyla birlikte elektrik üretimi gerçekleştirmektedir. Ayrıca, bu alanlarda mühendislik, taahhüt ve danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

BIOEN, alternatif enerji konusunda teknolojik olarak üretim ve uygulama merkezi olma hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.