Enerji Şirketi Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Europower Enerji, yerleşik bir firmadan milyon dolarlık sipariş aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Enerji Şirketi Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada milyon dolarlık yeni iş sözleşmesi hakkında duyuruda bulundu.

EUPWR, yurtiçinde bulunan yerleşik bir firmadan sipariş aldığını açıkladı. Şirket, projelerde kullanmak üzere muhtelif sayıda ve özellikte orta gerilim ekipmanlarını söz konusu enerji şirketinden sipariş etti.

Enerji şirketinin almış olduğu bu siparişin toplam bedeli 1.903.750 Amerikan Doları olarak belirtildi. Güncel kur ile birlikte bu tutar 53.400.185 TL olarak ifade edildi.

Şirketin, KAP'a yapmış olduğu açıklamanın detayları şöyle:

"Şirketimiz, yurtiçinde yerleşik bir firmadan yurtdışındaki projelerde kullanılmak üzere ‘Muhtelif sayıda ve özellikte Orta Gerilim Ekipmanları' alımı konusunda sipariş almıştır. Siparişin toplam bedeli 1.903.750, -USD'dir. (Birmilyondokuzyüzüçbinyediyüzelli, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile siparişin toplam bedeli 53.400.185, -TL)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,"

EUPWR Faaliyeti Nedir?

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR), 2006 yılında Ankara’da kurulan bir elektrik ve enerji şirketidir.

EUPWR, orta gerilim, alçak gerilim, kompakt trafo merkezi, PFC sistemleri, demiryolu ürünleri ve test hizmetleri gibi geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahiptir.

Enerji şirketi, Türkiye ve bölgenin elektrik ve enerji sektöründe lider olan MTİ yüklenicisi, mühendislik, satış ve pazarlama şirketlerinden biri olan Girişim Elektrik’in iştiraki olarak faaliyet göstermektedir.

Europower Enerji, Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da işlem gören bir halka açık şirkettir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.