Enerji Şirketi Halka Arz Oluyor

Arf Bio Yenilenebilir Enerji halka arz edecek. Enerji şirketi halka arz edilmek üzere Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuru yaptı.

Enerji Şirketi Halka Arz Oluyor

Arf Bio Yenilenebilir Enerji halka arz edilme sürecine başladı. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketin halka arz detaylarına ilişkin bilgilerin bulunduğu taslak izahname yayınlandı. Arf Bio, Sermaye Piyasası Kurulundan (SPK) halka arz onayı bekliyor.

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Halka Arz Ayrıntıları

Arf Bio Yenilenebilir Enerji halka arzında halka açıklık oranı yüzde 24,10 olarak ifade edildi. Enerji şirketinin halka arz sürecinde konsorsiyum liderliğini ise A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yürütüyor olacak.

Şirket, halka arzında 44.000.000 nominal değerli hisselerini satacak. Arf Bio'nun paylarını hangi dağıtım yöntemini kullanacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Halka Arz Şekli

  • Sermaye Artırımı : 35.200.000 Lot
  • Ortak Satışı : 8.800.000 Lot (Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Arf Girişim Sermayesi Yatırım Fonu)

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Fiyat İstikrarı

  • Planlanmamaktadır.

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Satmama Taahhüdü

  • 1 Yıl, İhraççı.
  • 1 Yıl, Ortaklar.

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Halka Açıklık Oranı

  • %24,10.

Şirketin halka arz gelirini nerelerde ve hangi alanlarda kullanacağı, halka arzın satış/dağıtım yöntemi, halka arzda dağıtımı gerçekleşecek olan tahsisat grupları, halka arz fiyatı gibi detaylar henüz açıklanmadı.

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Faaliyeti Nedir?

Arf Bio Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (Arf Bio), 2015 yılında Ankara’da kurulan ve yenilenebilir enerji sektörü ve organik, organomineral gübre alanında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Arf Bio, güneş, biyokütle ve rüzgar enerjisi santralleri ile elektrik üretimi yapmakta olup, yıllık yaklaşık 50 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretimi ile 50 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayabilmektedir. Arf Bio, aynı zamanda biyogaz tesislerinin birincil ürünü olan fermente gübre ile toprağın verimliliğini artırmakta ve çiftçilerin gelirini yükseltmektedir.

Arf Bio, çevreye duyarlı, yenilikçi ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile yenilenebilir enerji sektöründe öncü bir rol üstlenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.