Enerji Şirketi 3 Milyon Dolarlık Satış Sözleşmesi İmzaladı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan (KAP) yayınlanan bildiride milyon dolarlık anlaşma yaptığı duyuruldu.

Enerji Şirketi 3 Milyon Dolarlık Satış Sözleşmesi İmzaladı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyurdu.

Yapılan açıklamada şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ve yurtiçinde yerleşik kurumsal bir şirket ile aralarında sözleşme imzalandı. Güneş paneli satışı kapsamında imzalanan bu sözleşme KDV hariç toplam 3.250.072 Amerikan doları fiyatında olduğu belirtildi.

SMRTG'nin KAP'a yaptığı açıklamanın detayları şöyle:

"Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik bir kurumsal müşterisi arasında güneş paneli satışı işine istinaden KDV hariç toplam 3.250.072 ABD Doları tutarında yurt içi satış sözleşmesi imzalanmıştır."

smrtg-sozlesme.png

SMRTG Faaliyeti Nedir?

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründe öncü bir şirkettir. Şirket, anahtar teslim kurulum hizmetleri, GES yatırımları ve FV modül üretimi alanlarında Avrupa’nın önde gelen entegre güneş enerjisi şirketlerinden biridir. Şirket, 2014 yılında kurulmuş olup, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Şirket, güneş paneli üretim kapasitesi, mühendislik ve kurulum hizmetleri, güneş enerjisi santrali yatırımları ve ihracat performansı ile sektördeki liderliğini sürdürmektedir. Şirket ayrıca, dünyanın en önemli ve en prestijli organizasyonlarından Ultra Low-Carbon Solar Alliance’ye kabul edilmiş olup, karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.