Emlak Konut'tan 4.4 Milyar Liralık Sözleşme

Emlak Konut, deprem konutları ile ilgili 4.4 milyarlık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Emlak Konut'tan 4.4 Milyar Liralık Sözleşme

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO), deprem konutlarının yapımıyla ilgili toplamda 4.4 milyarlık 4 firma ile yeni sözleşme imzaladığını belirtti.

Emlak Konut GYO, Adıyaman’da depremzedelere konut inşa etmek üzere 4 yeni anlaşma duyurdu.

LEDA Yapı, TURGUT Müt., İNKOSA & BAŞ YAPI Ortaklığı ve HNE İnşaat, deprem konutlarının yapımı için Emlak Konut GYO ile sözleşme imzalayan firmalar oldu. Bu 4 anlaşmaların toplam değeri 4.4 milyar TL’yi buldu.

Emlak şirketinin yapmış olduğu KAP açıklamaları şöyle:

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Adıyaman Besni Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşinin sözleşmesi, Yüklenici LEDA Yapı ve Proje Taah. Ltd. Şti. ile 20.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 490.000.000 TL + KDVdir."

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Adıyaman Gölbaşı Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi‘nin sözleşmesi, Yüklenici TURGUT Müt. San. ve Tic. A.Ş.ile 20.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 690.053.000 TL + KDV’dir."

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Adıyaman İndere 1. Etap Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi‘nin sözleşmesi, Yüklenici İNKOSA İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. & BAŞ YAPI İnş. Taah. ve Tur. San. Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı ile 20.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 1.210.000.000 TL + KDV’dir."

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Adıyaman İndere 2. Etap Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi‘nin sözleşmesi, Yüklenici HNE İnşaat A.Ş. ile 20.10.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 1.620.000.000 TL + KDV’dir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.