Elektrik Şirketi 70 Milyon Liralık Anlaşmayı Duyurdu

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, yeni anlaşmaya imza attıklarını duyurdu.

Elektrik Şirketi 70 Milyon Liralık Anlaşmayı Duyurdu

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), Antalya Havalimanı Gelişim Projesi Terminal 2 Binası Güneş Enerjisi Santrali İşleri” için yeni bir anlaşma imzaladığını KAP'a duyurdu.

Vergiler hariç toplam 2.400.000 Euro olarak açıklanan anlaşmanın güncel kurla Türk Lirası cinsinden bedeli vergiler hariç toplam 70.848.000 TL olarak açıklandı.

GESAN'ın KAP üzerinden yaptığı bildirim ise şu şekilde:

KAP Açıklaması

"Şirketimiz, ANTALYA TAV SERA ADİ ORTAKLIĞI ile ‘’Antalya Havalimanı Gelişim Projesi Terminal 2 Binası Güneş Enerjisi Santrali İşleri” için anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 2.400.000, -Euro’dur. (İkimilyondörtyüzbin, Euro) (Güncel baz Euro/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 70.848.000, -TL)
Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
Saygılarımızla."

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) Faaliyeti Nedir?

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), elektrik ve enerji çözümleri sunan bir şirkettir. GESAN, elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapmaktadır12. GESAN, 1999 yılında kurulmuş olup, 5 kıtada 60 ülkede faaliyet göstermektedir. GESAN, yenilenebilir enerji yatırımları için de anahtar teslim çözümler sunmakta olup, 2 GW güneş ve 3,5 GW rüzgar enerjisi santrali ile 200 trafo merkezi projesini tamamlamıştır. GESAN, aynı zamanda Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem gören bir halka açık şirkettir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.