Elektrik Firması Milyon Dolarlık Sözleşmeleri Duyurdu

Emek Elektrik #EMKEL, yurt dışında iki farklı ülkeden 68 milyon TL'lik yüksek gerilim ölçü transformatörü siparişi aldığını bildirdi.

Elektrik Firması Milyon Dolarlık Sözleşmeleri Duyurdu

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. (EMKEL), yüksek gerilim ölçü transformatörü üretimi konusunda İtalya ve İspanya’da faaliyet gösteren Enel Grids S.r.l. ile iki ayrı çerçeve anlaşması imzaladığını duyurdu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, İtalya için imzalanan sözleşmenin 1 milyon 484 bin 268 euro, İspanya için imzalanan sözleşmenin ise 848 bin 72 euro tutarında olduğunu bildirdi.

Açıklamada, sözleşmeler kapsamında şirketin üretimi olan toplam 610 adet yüksek gerilim ölçü transformatörünün üretilecek ve teslim edileceği belirtildi.

Şirket, sözleşmelerin toplam TL tutarının yaklaşık 68 milyon Türk Lirası olduğunu ve satışların önümüzdeki iki yılın finansal tablolarına yansıyacağını da açıkladı.

Emek Elektrik tarafından satış sözleşmelerine ilişkin KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimiz ile Enel Grids S.r.l. arasında iki ayrı bölge için, iki ayrı çerçeve anlaşması imzalanmıştır. İtalya için imzalanan 1,484,268 euro tutarındaki sözleşme kapsamında şirketimizin üretimi olan 390 adet Yüksek Gerilim Ölçü Transformatörü üretilecek ve teslim edilecektir İspanya için imzalanan 848,072 euro tutarındaki sözleşme kapsamında yine şirketimizin üretimi olan 220 adet Yüksek Gerilim Ölçü Transformatörü üretilecek ve teslim edilecektir. Toplam TL tutar yaklaşık 68 milyon Türk Lirasıdır. Satışlar önümüzdeki iki yılın finansal tablolarına yansıyacaktır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.