Dev Holding, Şirketlerini Yenilenebilir Enerjide Birleştiriyor

DERHL, tekstil sektöründe faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Emiliano Zapata ve iştiraki Toprak Enerji’yi birleştirecek.

Dev Holding, Şirketlerini Yenilenebilir Enerjide Birleştiriyor

Derlüks Yatırım Holding, Emiliano Zapata ve Toprak Enerji’yi birleştiriyor.

Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (DERHL), bugün yaptığı bir açıklamayla, giyim sektöründe faaliyet gösteren %100 bağlı ortaklığı Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren %45 iştiraki konumunda bulunan Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'nin birleştirilmesi çalışmalarına başladığını duyurdu.

Açıklamada, birleşme sonucunda Toprak Enerji’ye ait enerji üretim tesislerinin Emiliano Zapata bünyesinde konsolide edilerek tek bir idari merkezden yönetileceği, Emiliano Zapata ve Toprak Enerji’nin farklı nakit akış yapılarının birleştirilerek finansal açıdan daha güçlü bir yapı kurulacağı belirtildi.

Ayrıca, açıklamada, Emiliano Zapata’nın gelirlerinin büyük bir bölümünün yerli üretim ve ihracata dayalı olduğu, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi gerçekleştiren bir yapıya dönüştürülmesiyle birlikte, önümüzdeki yıllarda başta Avrupa Birliği olmak üzere farklı ülkelerde yürürlüğe girmesi planlanan ihracatta karbon vergisi uygulamaları karşısında hazırlıklı ve ihracatta avantajlı bir konuma ulaşacağı öngörüldüğü ifade edildi.

Derlüks Yatırım Holding, birleşme çalışmalarının ilerleyişine ilişkin kamuoyu ve yatırımcıların bilgilendirileceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.