Dev Enerji Şirketinin Genel Müdürü İstifa Etti, Yönetim Kurulu Değişti

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AYDEM), genel müdür ve yönetim kurulu değişikliğini KAP'a bildirdi.

Dev Enerji Şirketinin Genel Müdürü İstifa Etti, Yönetim Kurulu Değişti

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AYDEM), genel müdürünün değiştiğini ve yönetim kurulu başkan yardımcısının atandığını açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, genel müdürü Ömer Fatih Keha’nın 20 Ekim 2023 tarihinde görevinden ayrıldığını ve yerine asalaten bir atama yapılana kadar Aydem Enerji CEO’su ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İdris Küpeli’nin vekaleten genel müdürlük görevini yürüteceğini bildirdi.

Açıklamada, ayrıca yönetim kurulu toplantısında alınan bir kararla, ilk genel kurul toplantısında onaya sunulmak üzere Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Hamdi Alp’in atandığı belirtildi.

AYDEM tarafından KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimiz Genel Müdürü Sayın Ömer Fatih Keha 20.10.2023 tarihi itibarıyla görevinden ayrılmıştır. Sayın Ömer Fatih Keha’ya şirketimiz için bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalardan dolayı teşekkür eder, iş hayatında başarılarının artarak sürmesini dileriz.

Yönetim Kurulumuz 20.10.2023 tarihinde yaptığı toplantı kararı gereği, Sayın Ömer Fatih Keha’dan boşalan Genel Müdürlük görevini asalaten bir atama yapılma tarihine kadar vekaleten Aydem Enerji CEO’su ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İdris Küpeli yürütecektir.

Ayrıca toplantıda alınan bir diğer karar gereği; ilk genel kurul toplantısında genel kurul onayına sunulmak üzere Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Sayın Hamdi Alp atanmıştır."

AYDEM Ne İş Yapar?

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AYDEM), Türkiye’nin öncü enerji şirketlerinden Aydem Enerji Grubu’nun yenilenebilir enerji üretim şirketidir. Şirket, 2003 yılında kurulmuş olup, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Şirketin ana faaliyet alanı, hidroelektrik, rüzgar, güneş, jeotermal ve biyogaz kaynaklarından elektrik enerjisi üretmektir. Şirket, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 25 hidroelektrik santrali, 6 rüzgar santrali, 1 jeotermal santral ve 1 biyogaz santraline sahiptir. Şirketin toplam kurulu gücü 1.021 MW olup, yıllık yaklaşık 3 milyar kWh elektrik enerjisi üretmektedir. Şirket, çevreye saygılı ve sürdürülebilir bir üretim anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmekte ve yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamayı hedeflemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.