DERHL, Yüzde 185 Oranında Sermaye Artırımının Tescillendiğini Duyurdu

Derlüks Yatırım, bağlı ortaklığı bulunan Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 185 oranında sermaye artırımının tescillendiğini açıkladı.

DERHL, Yüzde 185 Oranında Sermaye Artırımının Tescillendiğini Duyurdu

Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (DERHL), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı bulunan Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 185 oranında gerçekleşen sermaye artırımını bildirdi.

Derlüks Yatırım, bağlı ortaklığı Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sermayesinin yüzde 185 artığını duyurdu. Emiliano Zapata Giyim'in, 40 milyon TL olan sermayesi 74 milyon TL yükselerek 114 milyon TL’ye çıktı.

Sermaye artırımına ilişkin Genel Kurul Kararı, 26 Ekim 2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü’nce tescil edildi ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayımlandı.

Derlüks Yatırım Holding A.Ş., sermaye artırımının şirketin büyüme stratejisi doğrultusunda yapıldığını açıkladı.

Holding'in KAP'a yapmış olduğu açıklama şöyle:

"Bağlı ortaklığımız Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin sermayesinin 40.000.000 TL'den 74.000.000 TL artırılarak 114.000.000 TL'ye çıkartılmasına ilişkin Genel Kurul Kararı, İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 26.10.2023 tarihinde tescil edilerek 10944 sayılı TTSG'de ilan edilmiştir.

Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,"

DERHL Faaliyeti Nedir?

Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (DERHL), Türkiye’nin doğal deri giyim sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, 2002 yılında kurulmuş olup, bay, bayan ve çocuk deri kıyafetleri ve aksesuarları üretmektedir.

Şirketin bağlı ortaklığı olan Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., aynı alanda hizmet vermektedir. Şirket, 2023 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.