CW Enerji Yeni Şirket Kuruyor

CW Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada yeni şirket kurulum kararı aldığını ifade etti.

CW Enerji Yeni Şirket Kuruyor

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), fotovoltaik enerji üretim sektöründe büyümek adına yeni bir şirket kurmaya karar verdi. CW Enerji bu kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

CWENE yapmış olduğu açıklamada yeni şirketi fotovoltaik enerji üretim sektöründe fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi vb. hizmetleri daha kapsamlı ve yaygın yapabilmek amacıyla kurmayı planladıklarını belirtti.

Enerji şirketi, kurmaya karar verdiği şirketin isminin "CW Energy USA" olacağını açıkladı. CW Enerji, yeni kurulacak şirketin sermayesine yüzde 100 oranında sermaye payı ile ortak olunduğunu ve yeni şirket için gerekli işlemlerin başlatıldığını da ifade etti.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklama:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 19 Ekim 2023 tarihinde; Şirketimizin, fotovoltaik enerji üretim sektöründe fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek CW Energy USA, Inc. unvanlı, yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

CWENE Faaliyeti Nedir?

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., 2010 yılında kurulan ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesislerinde, yıllık 1,8 GW güneş paneli üretimi yapmaktadır.

Şirket, güneş enerji santrallerinin kurulumu, bakımı, onarımı ve danışmanlığı hizmetleri sunmanın yanı sıra, çatı tipi güneş sistemleri, güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da çözümler sunmaktadır.

CWENE, kalite, güvenlik, çevre ve müşteri memnuniyeti ilkelerine bağlı olarak çalışmakta ve ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO/IEC 27001, ISO 50001, ISO 10002 standartlarına uygun olarak faaliyet göstermektedir.

Şirketin ürettiği güneş panelleri UL ve IEC sertifikalarına sahiptir ve 30 yıllık linear performans garantisi vermektedir. Şirket, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 227’inci sırada yer almakta ve 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.