Bugün 3 Şirket Temettü Ödemesi Yapacak

Borsa İstanbul'da (BİST) bugün (27 Ekim) 3 şirket hissedarlarına temettü ödemesi yapacak.

Bugün 3 Şirket Temettü Ödemesi Yapacak

BİST'de 3. çeyrek bilanço dönemine girilmesinin ardından, şirketler yatırımcılarına kar payı ödemeleri yapmaya devam ediyor.

27 Ekim Cuma günü tam 3 şirket hissedarlarına temettü ödemesi yapacak. Temettü ödeyecek 3 şirketin temettü detaylarını sizler için derledik.

Gür-Sel Turizm (GRSEL)

27 Ekim Cuma günü, GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL), hisse senedi sahiplerine toplam 9.000.000 TL kar payı dağıtacak.

GRSEL, hisse başına brüt 0,0980392 TL kar payı ödemesi yapacak. Bu kar payının stopaj kesintisi sonrası net 0,0882352 TL olacağı KAP'a bildirildi.

GRSEL Ne İş Yapıyor?

GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL), 1993 yılında kurulan, karayolu personel taşıma şirketidir.

Şirket, Türkiye’nin 47 ilinde 7.500’in üzerinde araçla her gün 200.000 personele, 40.000 öğrenciye ve 500’ün üzerinde kuruluşa hizmet vermektedir.

Şirket, ayrıca comfortgo markasıyla sürücülü araç kiralama hizmeti de sunmaktadır.

grsel-temettu.png

Osmanlı Yatırım (OSMEN)

Bugün 3. taksit temettü ödemesini yapacak olan OSMEN, hisse başına brüt 0,2864947 TL kar payı verecek. Bu kar payının vergi kesintisinden sonra net 0,2578452 TL olacağı bildirildi.

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), hisse senedi sahiplerine toplamda 19.125.000 TL kar payı ödemesi yapacağını açıkladı.

OSMEN Ne İş Yapıyor?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), Türkiye merkezli bir yatırım şirketidir. Şirket, aracılık, varlık yönetimi, yatırım danışmanlığı ve çevrimiçi ticaret platformları gibi hizmetler sunmaktadır.

Ayrıca, hisse senedi, tahvil, döviz, vadeli işlemler, opsiyonlar ve yatırım fonları gibi çeşitli sermaye araçlarına erişim sağlamaktadır. Şirketin önceki ismi Osmanlı Menkul Değerler Anonim Şirketi’dir.

osmen-temettu.png

SDT Uzay (SDTTR)

27 Ekim günü yatırımcılarına kar payı ödemesi yapacak olan bir diğer şirket ise SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) olarak öne çıkıyor. SDTTR yatırımcılarına 2. taksit temettü ödemesini gerçekleştirecek.

SDT Uzay ve Savunma, hisse başına brüt 0,3871415 TL kar payı ödemesi yapacak.

Bu kar payının vergi kesintisinden sonra net 0,3484273 TL olacağı kaydedildi.

SDTTR, hisse senedi sahiplerine toplamda 60.626.373,57 TL kar payı dağıtacağını duyurdu.

SDTTR Ne İş Yapar?

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR), Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi firmalarından biridir. Şirket, 2005 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulmuş ve radar, elektronik harp, haberleşme, görev sistemleri, simülasyon sistemleri ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda Ar-Ge’ye dayalı ürünler ve yetenekler geliştirmiştir.

Şirketin halka arzı 2023 yılında gerçekleşmiş ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

Şirket, ulusal ve uluslararası projelerde yer almakta ve savunma sanayisinin yerlileştirilmesine katkı sağlamaktadır.

sdttr-temettu.png

sdttr-kar-payi-2.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum