Bu Üç Hissede Tedbir Kararı Kalkıyor!

Borsa İstanbul'da 3 hissede tedbir kararı kalktı. Peki hangi hisselerde tedbir kararı kalktı?

Bu Üç Hissede Tedbir Kararı Kalkıyor!

Borsa İstanbul’da 24 Ekim 2023 Salı günü seans sonunda, tedbir kararı altında olan 2 hissenin tedbirleri sona eriyor. Bu hisselerde açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas gibi uygulamalar kalkacak. Yatırımcılar, 25 Ekim 2023 Çarşamba gününden itibaren bu hisselerde serbestçe işlem yapabilecek.

Hangi Hisselerde Tedbir Kararı Kalktı?

  • Avrupa Yatırım Holding (AVHOL)

Borsa İstanbul’da işlem gören AVHOL hissesi, 24 Ekim 2023 Salı günü seans bitiminde kredili alım ve açığa satış yasaklarından kurtuluyor. Bu hissede yatırımcılar, 25 Ekim 2023 Çarşamba gününden itibaren kredili alım yapabilecek ve açığa satış gerçekleştirebilecek.

  • Çemaş Döküm Sanayi (CEMAS)

Borsa İstanbul’da işlem gören CEMAS hissesi, 24 Ekim 2023 Salı günü seans kapanışıyla birlikte kredili alım ve açığa satış yasaklarından arınıyor. Bu hissede yatırımcılar, 25 Ekim 2023 Çarşamba gününden itibaren kredili alım yapabilecek ve açığa satış yapabilecek.

  • Kiler Holding (KLRHO)

Borsa İstanbul’da işlem gören KLRHO hissesi, 24 Ekim 2023 Salı günü seans sonu itibariyle kredili alım ve açığa satış yasaklarına veda ediyor. Bu hissede yatırımcılar, 25 Ekim 2023 Çarşamba gününden itibaren kredili alım yapabilecek ve açığa satış gerçekleştirebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.