Bu Hafta Bedelsiz Başvurusu Yapan Şirketler

16-20 Ekim haftasında tam 5 şirket SPK'ya bedelsiz sermaye artırımına ilişkin başvuruda bulundu. Bedelsiz başvurusu yapan şirketleri sizler için derledik.

Bu Hafta Bedelsiz Başvurusu Yapan Şirketler

Bu hafta (16-20 Ekim) bedelsiz sermaye artırımına gitmek için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulunan şirketleri sizler için listeledik. İşte bedelsiz için SPK'ya başvuran 5 şirket.

Bu Hafta Bedelsiz Başvurusu Yapan Şirketler

Bu hafta bedelsiz sermaye artırımı için başvuruda bulunan şirketler listemizde TUCLK, BFREN, HKTM gibi dev firmalar yer alıyor.

Tuğçelik Alüminyum (TUCLK)

Tuğçelik Alüminyum, sermayesini bedelsiz olarak %500 artırmak için karar aldığını duyurdu.

Şirket, 16 Ekim 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında bu kararı aldığını ve 17 Ekim 2023 tarihinde SPK’ya başvurduğunu bildirdi.

Bu sayede hissedarlarına daha fazla hisse verecek olan Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK), bedelsiz sermaye artırımı ile hisse sayısını artıracak. 100 lot hisse, 600 lota yükselecek.

Bosch Fren Sistemleri (BFREN)

Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BFREN), sermayesini bedelsiz olarak %1125,47 artırmak için SPK’ya başvurduğunu duyurdu.

Bedelsiz sermaye artırımı ile hisse sayısı on iki katından fazla artacak. 100 lot hisse, 1225 lot olarak güncellenecek.

Hidropar (HKTM)

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HKTM), sermayesini bedelsiz olarak %200 artırmak için SPK’ya müracaat ettiğini açıkladı.

Şirket, 18 Ekim 2023 tarihinde bu başvuruyu yaptığını duyurdu.

HTKM yatırımcılarının hesaplarındaki lot sayısı da aynı oranda yükselerek, 100 lot hisse, 300 lot seviyesine çıkacak.

Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET)

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. (FONET), sermayesini bedelsiz olarak %260 artırmak üzere SPK’ya başvurduğunu duyurdu. Şirket, 19 Ekim 2023 tarihinde bu kararı aldığını bildirdi.

Bedelsiz sermaye artırımı sonrası hisse sayı 3 katından katından fazla artacak. 100 lot hisse, 360 lot olarak güncellenecek.

Konfrut Gıda (KNFRT)

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT), sermayesini bedelsiz olarak %100 artırmak için SPK’ya müracaat ettiğini bildirdi. Şirket, 19 Ekim 2023 tarihinde bu başvuruyu yaptığını duyurdu.

Bu sayede hissedarlarına daha fazla hisse verecek olan Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT), bedelsiz sermaye artırımı ile hisse sayısını artıracak. 100 lot hisse, 200 lot miktarına yükselecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.