Bu 3 Şirket Yarın Temettü Dağıtacak

Borsa İstanbul'da işlem gören 3 şirket yarın temettü verecek. Peki hangi şirketler temettü ödemesi yapacak?

Bu 3 Şirket Yarın Temettü Dağıtacak

Yarın 3 şirket hissedarlarına temettü ödemesi yapacak. Peki hangi şirket ne kadar temettü dağıtacak? Detaylar haberimizde...

Yarın Hangi Şirketler Temettü Dağıtacak?

  • GÜR-SEL Turizm (GRSEL)
  • Osmanlı Yatırım (OSMEN)
  • SDT Uzay ve Savunma (SDTTR)

GRSEL Ne Kadar Temettü Ödemesi Yapacak?

GÜR-SEL Turizm, hissedarlarına 9.000.000 TL kâr payı dağıtacak. Şirket, her bir hisse için 0,0980392 TL brüt temettü ödeyecek. Vergi kesintisi sonrası net temettü miktarı ise 0,0882352 TL olacak.

GRSEL Faaliyeti Nedir?

GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL), Türkiye’nin lider karayolu personel taşıma şirketidir. Şirket, 1993 yılında kurulmuş olup, ofis, okul, VIP, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık hizmetleri sunmaktadır.

Şirket, Türkiye’nin yanı sıra Ürdün’de de Gürsel Autobus markasıyla şehir içi toplu taşıma operatörlüğü yapmaktadır. Şirket, 2023 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

OSMEN Ne Kadar Temettü Ödemesi Yapacak?

Osmanlı Yatırım, 19.125.000 TL’lik kâr payını hissedarları arasında paylaştıracak. Şirket, her hisse için 0,2864947 TL brüt temettü dağıtacak. Net temettü tutarı ise vergi indirimi sonucunda 0,2578452 TL olacak.

OSMEN Faaliyeti Nedir?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OSMEN), Türkiye’nin lider yatırım şirketlerinden biridir. Şirket, 1996 yılında kurulmuş olup, hisse senedi, tahvil, döviz, vadeli işlemler, opsiyonlar ve yatırım fonları gibi çeşitli sermaye araçlarına erişim sağlamaktadır.

Şirket, ayrıca aracılık hizmetleri, varlık yönetimi, velayet, yatırım danışmanlığı ve çevrimiçi ticaret platformları hizmetleri vermektedir. Şirket, 2023 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

SDTTR Ne Kadar Temettü Ödemesi Yapacak?

SDT Uzay ve Savunma, hissedarlarına 60.626.373,57 TL’lik kâr payını dağıtacak. Şirket, her hisse için 0,3871415 TL brüt temettü ödeyecek. Vergi kesintisi yapıldıktan sonra net temettü miktarı ise 0,3484273 TL olacak.

SDTTR Faaliyeti Nedir?

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR), Türkiye’nin savunma sanayiinde kilit bir oyuncu olan bir şirkettir.

Şirket, 2005 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulmuş olup, radar, elektronik harp, haberleşme, görev sistemleri, simülasyon sistemleri ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda milli imkânlarla yüksek teknoloji ürünleri geliştirmektedir.

Şirket, ayrıca uluslararası ihaleler kazanmakta ve yurt dışında da faaliyet göstermektedir. Şirket, 2023 yılında halka arz olmuş ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.