Borsa İstanbul'da Bugün 13 Hissede Tedbir Kalkıyor

Bugün, borsada işlem gören 13 hissede tedbir kararı kalkıyor. Peki tedbir kararı kalkan hisseler hangileri?

Borsa İstanbul'da Bugün 13 Hissede Tedbir Kalkıyor

Borsa İstanbul'da işlem gören tam 13 hissenin bugün itibariyle tedbir yasakları kalkıyor. Yatırımcılar hisselerin tedbir kararlarının kalkmasının ardından seans bitimi sonrası işlem emri verebilecek. Peki, hangi hissede ne gibi tedbir kararları kalkıyor? İşte ayrıntılar...

Tedbir Yasağı Kalkacak Olan Hisseler

 • Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR)

En bilindik teknoloji markalarından olan Reeder üzerinde bulunan brüt takas, açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları kalkıyor. Yatırımcılar seans bitimi sonrası tedbirsiz şekilde hisse üzerinde emir verebilecek. REEDR, cuma günü işlemini 20,18 TL ile kapattı. Bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 0,40 düşüşle 20,10 TL'den işleme devam ediyor.

 • Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. (KFEIN)

Kafein Yazılım şirketini ise bugün itibariyle brüt takas, açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları kalkıyor. İşlem yapmak isteyen vatandaşlar bugün seans bitimi sonunda tedbirsiz şekilde emir verebilecek. KFEIN, iki gün önce 56,00 TL'den kapatmıştı. Şirketin hisseleri bugün 11.00 itibariyle yüzde 3,04 artış yaşayarak 57,70 TL'den işleme devam ediyor.

 • VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ)

Diğer bir yazılım şirketi olan VBT Yazılım için ise bugün açığa satışa ve kredili işlem yasağı ortadan kalkıyor. Yatırımcılar seans bitimi sonrası emir verebilecek. VBTYZ cuma gününü 119,10 TL ile kapatmıştı. Şirket, bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 3,78 düşüş sergileyerek 114,60 TL'den işleme devam ediyor.

 • Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. (CASA)

Casa Emtia Petrol'ün bulunan emir paketi, brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararlı bugün kalkıyor. Seans sonrası yasaksız şekilde emir verilebilir duruma gelecek. CASA cuma günü kapanışını 162 TL'den gerçekleştirdi. Bugün saat 11.00 itibariyle ise işleme 162 TL olarak devam ediyor.

 • Sodaş Sodyum Sanayii A.Ş. (SODSN)

Sodaş Sodyum şirketi için bugün emir paketi, brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı tedbir kararları kalkıyor. Yatırımcılar yasaksız emir verebilmek için seans bitimini bekleyecek. SODSN, cuma günkü işlem gününü 113,60 TL ile kapattı. Bugün saat 11.00 itibariyle ise şirketin hissesi aynı fiyatla işlemde.

 • Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TARKM)

Borsa İstanbul'da en çok konuşlan hisselerden biri olan Tarkim'in bugün tek fiyat, emir paketi, brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları kalkıyor. Yatırımcılar seans sonunda bu kararlar olmadan emir verebilecek. TARKM hissesi cuma gününü 866,90 fiyatıyla kapattı. Tarkim, bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 4,34 oranıyla 904,50 TL'den işlem görüyor.

 • Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş. (MAALT)

Marmaris Altınyunus için bugün Borsa İstanbul'da açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararı ortadan kalkıyor. Borsa ilgilileri seans sonrası hissede tedbirsiz emir verebilecek. MAALT hissesi cuma gününü 1.063,50 TL ile kapatmıştı. Bugün saat 11.00 itibariyle hissenin fiyatı yüzde 1,55 artışla 1.080,00 TL'den işleme devam ediyor.

 • Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO)

Bir gayrimenkul şirketi olan Pasifik Gayrimenkul'un bugün açığa satışa ve kredili işlem yasağı ortadan kalkıyor. Pasifik Gayrimenkul hissesinde tedbirsiz emir verebilmek için yatırımcıların seans sonrasını beklemeleri gerekiyior. PSGYO hissesi cuma gününü 6,72 TL ile kapatmıştı. Aynı hisse bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 0,15 artışla 6,73 fiyatıyla işleme devam ediyor.

 • Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK)

Tuğçelik şirketinin bugün brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları ortadan kalkıyor. Yatırımcılar tedbirsiz emir verebilmek için seans bitimini bekleyecek. TUCLK hissesi cuma günü kapanışı 82,00 TL'den kapattı. Tuğçelik hissesi bugün 11.00 itibariyle yüzde 2,80 artış yaşayarak 84,30 fiyatıyla işlem görüyor.

 • Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALCAR)

Alarko Carrier için Borsa İstanbul'da bugün brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları kalkıyor. Borsa ilgilileri tarafından yasaksız emri seans sonrası verilebilecek. ALCAR hissesi cuma gününü 1.123,40 TL olarak kapattı. ALCAR hissesi bugün saat 11.00 itibariyle Borsa İstanbul'daki gününe yüzde 1,12 artış yaşayarak 1.136 TL olarak devam ediyor.

 • Atp Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATATP)

Atp Ticari Bilgisayar Ağı şirketinin bugün brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları kalkıyor. Yatırımcılar seans bitiminde kararlar kalkmış şekilde hisse ile ilgili emir verebilecek. ATATP, geçen cuma gününü 63,60 TL olarak kapattı. Aynı hissenin fiyatı bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 6,13 artışla 67,50 TL olarak işleme devam ediyor.

 • E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. (EDATA)

E-Data Teknoloji için bugün brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları ortadan kalkıyor. Yatırımcılar bugün seans sonunda kararlar kalkmış şekilde emir verebilecek. EDATA hissesi cuma günü seansını 19,29 fiyatıyla kapatmıştı. EDATA, bugün saat 11.00 itibariyle yüzde 4,41 artış göstererek 20,14 TL olarak işleme devam ediyor.

 • Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. (AZTEK)

Son olarak diğer teknoloji şirketi olan Aztek Teknoloji için de bugün emir paketi, brüt takas ve açığa satışa ve kredili işlem yasağı kararları ortadan kalkıyor. Yatırımcılar seans bitiminde hisseden tedbirsiz şekilde emir verebilecek. AZTEK hissesi cuma gününü 108 TL'den kapatmıştı. Bugün saat 11.00 itibariyle hisse 114 TL olarak işleme görüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.