Borsa İstanbul, Üç Payda Brüt Takas Tedbiri Uygulayacak

Borsa İstanbul #BİST, 6 Ekim Cuma seans kapanışının ardından VBTS kapsamında brüt takas tedbir kararlarını açıkladı.

Borsa İstanbul, Üç Payda Brüt Takas Tedbiri Uygulayacak

Borsa İstanbul A.Ş. (BİST), Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında üç payda brüt takas tedbiri getirdiğini duyurdu.

Buna göre, İş Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ISYAT.E), Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.(KNFRT.E) ve Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN.E) paylarında 9 Ekim 2023’ten 8 Kasım 2023’e kadar brüt takas uygulanacak.

Brüt takas tedbiri uygulanan paylarda ayrıca açığa satış ve kredili işlem yasağı da devam edecek.

Borsa İstanbul, VBTS tedbirlerinin payın işlem gördüğü pazarın veya platformun işlem kurallarından ayrı olarak değerlendirildiğini ve tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam edeceğini belirtti.

#BİST tarafından VBTS kapsamında brüt takas tedbiri kararına ilişkin KAP'ta yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ISYAT.E, KNFRT.E ve NATEN.E paylarında 09/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.