Boğaziçi Beton'dan GES Projesi Hakkında Açıklama

Boğaziçi Beton'un yapmayı planladığı Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Boğaziçi Beton'dan GES Projesi Hakkında Açıklama

Boğaziçi Beton tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Güneş Enerji Santrali projesi hakkında Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü olumlu karar verdi.

Kayseri'nin Felahiye ilçesine yapılması planlanan GES projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme raporu Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğüne sunulmuştu. Raporun sonucuyla ilgili yeni açıklamalar yapıldı.

Boğaziçi Beton, GES Projesi İçin Onay Aldı!

Yapılan açıklamada, Boğaziçi Beton'un Güneş Enerji Santrali yapımı için sunduğu raporun onay aldığı kamuoyuyla paylaşıldı. Kayseri'de yapılması planlanan proje için diğer gerekli olan izinlerin alınması bir sonraki aşama oldu.

Boğaziçi Beton'un GES projesi adına Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından verilen onay raporuyla ilgili internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde:

"KAYSERİ ili FELAHİYE, ilcesi Kale Mahallesi, 334 ADA/110,113,114,61,62,63,64,65,227,229 sınırları içerisinde, Boğaziçi Beton San. Ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (19,909825 ha-18,0063 MWm / 14,998 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup; KAYSERİ Valiliği(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.