Boğaziçi Beton'dan GES Açıklaması

Boğaziçi Beton (BOBET), güneş enerjisi santrali projesi için Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) önemli açıklamalarda bulundu.

Boğaziçi Beton'dan GES Açıklaması

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BOBET), Kayseri'nin Felahiye ilçesinde kurmayı planladığı güneş enerji santrali (GES) yatırımı için bugün Kamuyu Açıklama Platformu'na (KAP) önemli bildiride bulundu.

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kayseri’nin Felahiye ilçesinde 14,998 MWe üretim kapasitesine sahip bir güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı gerçekleştireceğini duyurdu.

BOBET, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 250 milyon TL tutarında ve 3 yıl süreli bir yatırım teşvik belgesi aldığını açıkladı.

Teşvik belgesi sayesinde şirket, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi ve KDV istisnası gibi desteklerden faydalanabilecek. BOBET, yaptığı açıklamada, GES yatırımının hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlayacağını belirtti.

Boğaziçi Beton'un konuyla ilgili yapmış olduğu KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz, Kayseri ili Felahiye ilçesinde 14,998 MWe üretim hacmine sahip GES yatırımı ( Lisansız Güneş Enerjisi Santrali ) kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 20.10.2023 tarihli 560443 Teşvik Belge ve 1075106 Teşvik Belge ID numaralı 250.007.811 TL tutarlı ve 3 yıl süreli Yatırım Teşvik Belgesi alınmıştır.

Yatırım teşviki kapsamında;

Vergi indirimi ( %70, Yatırıma Katkı Oranı(YKO) %30)

Sigorta Primi İşveren Hissesi (6 Yıl)

KDV istisnası destek unsurlarından yararlanılacaktır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Boğaziçi Beton Sanayi ve Tic. A.Ş."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.