Birleşim Mühendislik'ten Milyon Dolarlık Sözleşme

BRLSM, milyon dolar değerinde sözleşmenin detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

Birleşim Mühendislik'ten Milyon Dolarlık Sözleşme

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) milyon dolarlık sözleşmeyi duyurdu.

BRLSM’nin bağlı ortaklığı olan Solar Santral Enerji A.Ş, 1500 kWe/ 2200 kWp kapasitesinde anahtar teslimli Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmak üzere 1.375.000,00 ABD Doları değerinde sözleşme imzaladı.

Sözleşmenin TL karşılığı güncel kur ile 39.098.537 TL olarak belirlendi. Projenin 2024 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor .

BRLSM, 1989 yılında kurulan ve ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın, su, atık su, elektrik, otomasyon, güneş enerjisi gibi alanlarda faaliyet gösteren bir mühendislik firmasıdır.

Solar Santral Enerji A.Ş ise BRLSM’nin bağlı ortaklığı olarak kurulmuş ve güneş enerjisi santralleri tasarımı, kurulumu, işletmesi ve bakımı konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Şirket, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 50 MWp kurulu güce sahip GES’ler kurmuş ve işletmektedir.

Birleşim Mühendisliğin yeni projesi, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarını çeşitlendirmesi ve karbon salınımını azaltması açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. BRLSM, güneş enerjisi alanında yaptığı yatırımlarla sektörde öncü bir rol oynamayı ve Türkiye’nin enerji bağımsızlığına katkıda bulunmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.