Birleşim Mühendislik, Milyon Dolarlık Sözleşmeyi Açıkladı

BRLSM olarak bilinen Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş, Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş ile bir GES projesi için anlaşma yaptığını duyurdu.

Birleşim Mühendislik, Milyon Dolarlık Sözleşmeyi Açıkladı

Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş için güneş enerjisi santrali kuracak olan Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM), KAP’ta paylaştığı açıklamada, Solar Santral Enerji A.Ş’nin de ortağı olduğu 9.199 kWe/11.797 kWp gücünde bir güneş enerjisi santrali projesi için Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş ile K.D.V. dahil olmayan 7.5 milyon ABD Doları tutarında bir ön anlaşma imzaladığını açıkladı.

Mühendislik firması, ön anlaşmanın ayrıntılarının sözleşme imzalanınca duyurulacağını söyledi. Proje bedeli, güncel kura göre 202.360.500 TL’ye denk geliyordu. Santralin nerede ve ne zaman kurulacağı ise sözleşmede belirtilmedi.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin bağlı ortaklığı Solar Santral Enerji A.Ş ile Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic.A.Ş. arasında 9.199 kWe/11.797 kWp kapasitesinde anahtar teslimli Güneş Enerjisi Santrali kurulumu için K.D.V.hariç toplam 7.500.000. ABD Doları bedelle ön anlaşma yapılmıştır.

Proje bedelinin TL karşılığı güncel kur ile 202.360.500 TL olup sözleşme imzalandığında detayları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.