Bir Gayrimenkul Firması Daha Halka Arz Oluyor

Batı Ege GYO, halka arz süreci için SPK’ya başvurdu. Şirketin taslak izahnamesine göre, halka arz detaylarını sizler için derledik.

Bir Gayrimenkul Firması Daha Halka Arz Oluyor

Yıldız Pazar’da işlem görmeye hazırlanan Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., yatırımcılara 290 milyon adet hisse sunacak. Halka arzın liderliğini Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlenecek. Şirketin halka arz edileceği tarih ve fiyat henüz açıklanmadı.

Batı Ege GYO Halka Arz Detayları

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Yıldız Pazar’da işlem görmeye hazırlanıyor. Şirket, sermaye artırımı yoluyla 290 milyon adet hisse satışı yapacak. Halka arz gelirinin bir kısmı Aquacity Projesi’nde yer alan f2 bloğun inşaatına, bir kısmı da kısa ve uzun vadeli finansal borçların ödenmesine harcanacak. Halka arzın liderliğini Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlenecek.

Halka arzda yatırımcılara üç farklı tahsisat grubu sunulacak. Yurt içi bireysel yatırımcılara %70, yurt içi kurumsal yatırımcılara %20 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara %10 oranında pay ayrılacak. Halka arzın fiyatı ve tarihi henüz açıklanmadı.

Halka arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı %35,58 olacak. Şirket ve ortakları, halka arzdan sonra bir yıl boyunca hisse satmama taahhüdünde bulunacaklar. Ayrıca, fiyat istikrarını sağlamak için halka arz gelirinin %20’si 30 gün süreyle fiyat istikrarını sağlamak için alım satım işlemleri için kullanılacak.

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Hakkında

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Batı Ege GYO), gayrimenkul geliştirme ve yatırım sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Batı Ege GYO, Denizli’de bulunan Aquacity Projesi’ni hayata geçirmektedir. Aquacity Projesi, 1.000.000 m2 arazi üzerinde 3.000 konutluk dev bir yaşam alanıdır. Batı Ege GYO, 2023 yılında halka arz edilmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurmuştur. Şirketin ortakları arasında Sinpaş Yapı ve Deniz Tekstil bulunmaktadır. Batı Ege GYO’nun genel müdürlüğü İstanbul’da, tanıtım ofisi ise Denizli’de yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.