Bilici Yatırım, GES Yatırımı İçin Açıklamada Bulundu!

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BLCYT), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bugün GES yatırımı hakkında açıklama yaptı.

Bilici Yatırım, GES Yatırımı İçin Açıklamada Bulundu!

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BLCYT), Adana'da başlatılan güneş enerjisi santraliyle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyuruda bulundu.

BLCYT tarafından yapılan açıklamada, Adana organize sanayi bölgesinde yer alan GES projesinin tamamlandığı ve bugün itibariyle devreye sokulacağını belirtildi. GES projesi yaklaşık olarak yıllık 2.800.000 Kwh elektrik üretimi yapacak olup projenin ise toplam maliyeti USD 1.069.000 olduğunu ekledi. Şirketin elektrik harcamasında yıllık yüzde 15- yüzde 20 tasarruf yapılacağını da belirtti.

Şirketin bildirisinde, güneş enerjisi santralinin montajının bitmesi ile birlikte GES toplam gücü 6.780 kwe olup yıllık bazda 7.739.000 kwh elektrik üretimi sağlayacağı ve bu üretimin şirketin toplam tüketiminin yüzde 85- yüzde 90 karşılayacağı ön görüldüğü yazıldı.

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BLCYT) yaptığı duyurunun detayları şu şekilde:

"Şirketimiz tarafından 05.12.2022 tarihinde kamuya açıklanan Adana Organize Sanayi bölgesinde ki yeni tesisimizin çatısı üzerinde yapımı devam eden Güneş enerjisinden elektik (GES) üretim tesisinin montajı tamamlanmış olup. Bugün itibariyle devreye alınacaktır. Tesisin toplam maliyeti USD 1.069.000 olup, yıllık yaklaşık olarak 2.800.000 Kwh elektrik üretimi yapacak olup. Şirketimizin elektrik tüketiminde yıllık bazda %15-%20 tasarruf sağlayacaktır.

Bu tesisin montajının tamamlanması ile şirketimizin GES toplam gücü 6.780 kwe olup yıllık bazda 7.739.000 kwh elektrik üretecektir. Bu üretim şirketimizin toplam tüketiminin %85-%90 karşılayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.